З книгою по життю!
Який батько не мріє, щоб дитина щиро полюбила книжки? Книжки-пазли, книжки з наклейками, віммельбухи і книжки-розкладачки, книги з рухомими елементами, енциклопедії ... З чого почати?
Як часто ми чуємо від знайомих і друзів: «Він абсолютно не хоче читати», «Йде, щойно я дістаю книгу» та інше. Ми ж вважаємо, що любов до книг потрібно прищеплювати регулярно, а не 5 хвилин у свята. І починати потрібно ще з пелюшок, а краще - з животика.
Від -9 до 6 місяців
Перші книги повинні, перш за все, приносити задоволення майбутній мамі. Малюк слів ще не розуміє, він вловлює інтонацію, ритміку, мелодику, емоції і відчуття мами. Це можуть бути добрі народні казки, дитяча поезія.
Від 6 до 12 місяців
Це, мабуть, найважливіший етап в книжковому житті малюка - саме час зацікавити крихітку. Як вибрати відповідну книгу?
- Сторінки перших книг повинні бути з щільного картону, адже, починаючи з 7-8 місяців, дитина буде вчитися перегортати сторінки.
- Ілюстрації в книзі повинні бути великими, з м'якими соковитими кольорами, з чіткими контурами, без великої кількості дрібних деталей. Краще, якщо фон книги буде білий або світлий.
- Чим менше тексту в книзі - тим краще. Багато перших книжок складаються виключно з картинок фотографічної якості (наприклад, серія книг «Розвиваємо малюка»). Максимум, який дитина готова слухати - один чотиривірш на сторінці.
- Тексти повинні бути простими і ритмічними (потішки, пісеньки, лічилки, поезія Агнії Барто). Практично всім діткам подобаються тексти зі звуконаслідуванням. Адже мишка - це не просто мишка, це «пі-пі-пі», а курочка Ряба - це «ко-ко-ко» і т.д.
- Популярністю серед дітей користуються і м'які книги з фетру і текстилю. Різні намистинки, шарудливі сторінки, липучки і замочки - це справжній рай для допитливих пальчиків!
Від 1 до 2 років
Ближче до року «книжкове меню» крихітки можна урізноманітнити:
- Однорічні малюки оцінять книги з рухомими елементами, віконцями і сюрпризами. Спочатку вони будуть уважно спостерігати, як це робить мама. Трохи пізніше малюк почне грати і сам. Крім свого основного призначення, такі книги будуть сприяти розвитку дрібної моторики і мови малюка. Посудіть тільки, якй хлопчисько не вподобає «рухати» картонний кран, або драбину в пожежній машині?
- Інтерес викличуть і «книги-панорами», вони ж «книжки-розкладачки». Ці об'ємні 3d книги втягують дітей у світ казки, створюючи глибину і перспективу сприйняття.
- У півтора року більшість крихіток вже чітко знають основні предмети, починають розглядати складні малюнки, звертати увагу на дрібниці. Віммельбухи - книги без слів - покликані розвивати логіку і усидливість.
Від 2 до 5
- Починаючи з цього віку можна купувати будь-які книги: енциклопедії та популярні збірники казок і віршів.
- Книги з наклейками подобаються всім діткам - це весело, це креативно, це зміна основного виду діяльності. Але важливо пам'ятати: чим молодша дитина, тим крупніше наклейки рекомендуємо використовувати.
- Книги-пазли стануть справжнім відкриттям для малюка - адже можна створити героя «прямо тут і зараз»!
Безумовно, починати читання книг потрібно якомога раніше, але ніколи не пізно.
Приємного вам читання!
Зворотній зв’язок
Контакти
02002, м.Київ вул. Панельна, 5. ТОВ "Белла-Трейд"