Чутлива дитина

Близько 20% сучасних дітей психологи називають чутливими: вони швидше перевантажуються від звуків навколишнього світу, вони відчувають коліки і зубний біль сильніше, їх виводять з рівноваги, здавалося б, дрібниці: жорстка бирка від одягу, неакуратний внутрішній шов шкарпетки, неприємний звук цокання годинника. Як розпізнати чутливого малюка в своїй сім'ї і допомогти йому легше адаптуватися до світу?

 

У чому причина кардинальної відмінності чутливих діток? Відповідь проста – вони отримують із зовнішнього світу набагато більше інформації, і мозок не завжди може обробити цей обсяг. Від надлишку відчуттів такі крихітки часто виглядають примхливими і сором'язливими, проте насправді вони не є такими!

 

Як дізнатися, чи відноситься ваш малюк до чутливих? Для більшості чутливих діток характерні такі риси: низький больовий поріг, сприйнятливість до медикаментів, залежність від погоди, проникливість і емпатія, тілесна і емоційна дратівливість, швидка стомлюваність (канали комунікації швидко перевантажуються), низький поріг фрустрації, гостре сприйняття соціальної несправедливості, загострення одного або декількох почуттів (неприязнь до жорстких і колючих тканин, особливі кліматичні умови), нелюбов пробувати щось нове (прагнення до простої їжі) і т.д. Звучить жахливо, правда? Але психолог Елен Ейрон стверджує, що високочутлива дитина в сім'ї – це не покарання, а благословення. І якщо малюк поводиться не так, як хотілося б нам, батькам, – це не вина дитини, і не вина батьків. Чутливі дітки не поводяться нам на зло, як іноді здається. Вони просто зовсім інші, і вимагають особливого ставлення.

 

Дотримуючись простих правил, ви зможете повернути назріваючий конфлікт в мирне русло. Правила для батьків з чутливими дітьми:

 

І наостанок: вам дуже пощастило! Ваш зв'язок з малюком буде набагато міцніше, ніж у однолітків, адже навіть в самому ніжному віці ваш малюк здатний на глибокі почуття, щиру прихильність і емпатію.

Ми хотіли б дізнатись Вашу думку стосовно продукції ТМ BELLA BABY HAPPY, якою Ви користуєтесь вдома. Інформацію, одержану в ході опитування, ми хочемо використати для вдосконалення наших продуктів та більш повного задоволення Ваших очікувань

Зворотній зв’язок

Контакти


02002, м.Київ вул. Панельна, 5. ТОВ "Белла-Трейд"