Чи потрібен догляд за «молочними» зубами?

Здорові молочні зубки — запорука здоров’я дитячого організму в цілому, зазначають стоматологи. Про зуби дитини потрібно дбати змалечку. Але часто батьки несерйозно ставляться до молочних зубів своїх малят. Мовляв, навіть якщо молочні зубки хворі – їх лікувати не обов’язково, вони і так скоро випадуть, а нові виростуть здорові, тоді вже і будемо дбати. Насправді «дорослі» зуби дитини закладаються на основі молочних. І коли з ними були проблеми (карієс, хвороби ясен та інше) дуже часто нові зуби прорізуються вже ураженими, з чого й починаються зубні проблеми. Тож, як доглядати за молочними зубами малюка, щоб попередити майбутні проблеми з ними? Поділимося секретами у нашій статті.

Кажуть, маленькі діти – маленькі проблеми. Однак новоспечені матусі навряд чи з цим погодяться. Період адаптації до оточуючого світу, коліки, а потім і перші зубки – все це серйозно турбує малюка, а, відповідно, і маму.

Стоматологи зазначають, що молочні зубки потрібно доглядати і чистити, щоб уникнути карієсу та щоб постійні зуби росли здоровими. Коріння молочних зубів захоплює зачатки постійних, і, відповідно, якщо молочний зуб не лікувати, хвороботворні бактерії можуть зіпсувати постійний зуб ще до його появи. Зуби, пошкоджені карієсом – це джерело інфекції в роті. Щоб у дитини сформувався правильний прикус, правильно розвинулися щелепи, була нормальна артикуляція – молочні зубки мають бути здорові.

З введенням прикорму малюку слід починати очищувати ротик. Спочатку замість зубної щітки – марлевою серветкою, змоченою кип’яченою водою, чи спеціальною силіконовою насадкою на мамин палець. Це ще й масажує ясна. Малюкам подобається така процедура, бо у такому віці ясна часто «чешуться», що спричиняє дискомфорт. Пізніше чистити зубки дитині необхідно м’якою щіточкою з маленькими ворсинками, спеціально призначеною для дітей до 2-х років.

Привчіть малечу чистити зубки із задоволенням. Для цього треба зацікавити її. В нагоді стануть цікаві мультики про зубки та здоров’я людини, казки (можна вигадати самостійно). Допоможе яскравий дзвінкий секундомір або пісочний годинник. Перетворіть навчання в гру. Найголовніше – хваліть дитину за її старання, це дуже важливо. Зробіть сімейним ритуалом чищення зубів разом. Можна навіть дозволити малюкові спочатку вам почистити зуби, а потім уже навпаки. І тоді дві-три хвилини чищення минуть цікаво і швидко.

Привчати дітей до процедур гігієни ротової порожнини лікарі радять з 1,5–2 рочків. Маля може і самостійно чистити зуби, але обов’язково дочищати потрібно батькам. Терпіння чистити у них вистачає лише на декілька секунд, а рекомендований час чищення до 3 хвилин. І бажано ввести за правило полоскати рот після кожного прийому їжі. Чистити зубки потрібно після сніданку і перед сном. Найважливіша процедура – вечірня. Вона не дає розвиватися каріозним бактеріям протягом сну.

Щоб доглядати за зубами дитини, потрібно придбати необхідні «інструменти»:

Важливі поради по догляду за молочними зубами:

Спочатку здорові зубки дитині дарує природа. А далі, чи будуть вони здоровими, залежить тільки від вас, від того, як навчили ви своє маля доглядати за ротовою порожниною!

Ми хотіли б дізнатись Вашу думку стосовно продукції ТМ BELLA BABY HAPPY, якою Ви користуєтесь вдома. Інформацію, одержану в ході опитування, ми хочемо використати для вдосконалення наших продуктів та більш повного задоволення Ваших очікувань

Зворотній зв’язок





Контакти


02002, м.Київ вул. Панельна, 5. ТОВ "Белла-Трейд"