Чи потрібно відгукуватися на кожен поклик дитини?

Чи є серед нас матусі, яким би хоч раз не доводилося чути пораду: «Не звертай увагу на дитину щоразу, коли вона плаче»? Адже це свого роду простий дитячий каприз. А чи насправді це так? Багаторічні дослідження учених і психологів довели позитивний вплив материнської уваги на формування маленької особистості. І не завжди плач є ознакою маніпуляції, можливо, ваша крихітка прагне обіймів чи уваги, бо просто скучила за вами. Прив’язаність дитини до матері і впевненість у тому, що мама завжди буде поруч, закладають основи для її нормального психологічного розвитку. Як же не загубити цю ниточку довіри та щирої дитячої любові, розкажемо далі.

Найрідніше для вас маленьке сонечко, щоб бути здоровим і правильно розвиватися, щохвилини потребує вашої любові. З першої миті після народження немовля відчуває потребу в ніжних обіймах і дотиках матері. Деякі лікарі вважають, що перші 12 годин є вирішальними для новонародженого для формування психологічного здоров‘я, і після пологів матір і дитина особливо гостро потребують «не їжі чи сну, а заспокійливих дотиків та часу, проведеного разом».

Протягом першого року життя у немовляти розвивається глибока емоційна прив’язаність до мами. Якщо між матір’ю і дитиною встановився близький зв’язок, то немовля легше йтиме на контакт з іншими та навколишнім світом, на відміну від дітей, котрі не відчувають емоційної прив’язаності до батьків.

Багато хто з нас – сьогоднішніх матусь і татусів – росли в умовах дозованої любові. Щоб відчувати себе гідними батьківської любові, потрібно було весь час добре поводитися, безвідмовно виконувати усі настанови батьків та бути прикладом для оточуючих. Але це – застарілі методи виховання! Діти не повинні заслуговувати нашу любов! Вони мають знати, що ми любимо їх просто так, просто за те, що вони є.

Бути хорошими батьками не значить постійно купувати брендовий одяг чи влаштовувати змагання, у кого з діток більше «модних» іграшок. Бути хорошими батьками – це давати малюку максимум своєї любові (не лише в матеріальному вигляді), намагатися стати йому найкращим другом та намагатися зрозуміти його в будь-якій ситуації. При цьому не маємо забувати, що ваша дитина – це особистість, зі своїми емоціями, настроєм та бажаннями, яка не завжди буде відповідати вашому вимріяному еталону. Тому так важливо з перших днів появи малюка на світ будувати між вами здорові емоційні відносини.

Що ж може статися, якщо ми не дбатимемо про емоційні потреби дитини? Якщо мати їх постійно ігнорує, не відгукується на плач та прохання, дитина виросте боязкою, тривожною та невпевненою у собі особистістю. Такі дітки  можуть відчувати певну обмеженість і замкненість у пізнанні навколишнього світу. Холодне ставлення матері до маля часто призводять до низького рівня його інтелектуального розвитку. Не треба багато часу для того, щоб втратити почуття прив’язаності, яке з народження закладене у дитини до матері, але можуть знадобитися роки, щоб цей втрачений зв’язок відновити.

Тож, чи потрібно відгукуватися на кожен поклик дитини?

Тут ми маємо розуміти, що плач для немовляти – це його єдиний, поки що, спосіб комунікації. За допомогою плачу малюк сповіщає про свої потреби: голодний чи хоче пити, відчуває біль чи дискомфорт, жарко чи просто хоче матусиних обіймів. Тому не помічати чи не реагувати на таку емоцію дитини не варто. Зрозумійте причину плачу та усуньте її – і отримаєте в подарунок щиру беззубу усмішку своєї крихітки.

Починаючи з року у малюків з’являється більше здібностей та навиків, і, звісно ж, більше бажань та уваги батьків. Щоб отримати своє, маленькі янголята будуть використовувати усі методи, навіть почнуть освоювати ази маніпуляції. Тут важливо розмовляти з дитиною, не лінуватися пояснювати причину своїх рішень та дій, що мають бути послідовними та непохитними, але, водночас, бути уважними до прохань та бажань свого чада. І це зовсім не означає «балувати».

Малюк згодом зрозуміє, що тато з мамою головні в сім’ї, і що навіть якщо раптова примха не задоволена, це зовсім не означає, що батьківської любові стало менше. Виховуйте дитину в доброті та повазі до почуттів оточуючих, і тоді ваші взаємовідносини будуть щирі, міцні та емоційно здорові!

Ми хотіли б дізнатись Вашу думку стосовно продукції ТМ BELLA BABY HAPPY, якою Ви користуєтесь вдома. Інформацію, одержану в ході опитування, ми хочемо використати для вдосконалення наших продуктів та більш повного задоволення Ваших очікувань

Зворотній зв’язок





Контакти


02002, м.Київ вул. Панельна, 5. ТОВ "Белла-Трейд"