Денний сон дитини

Хороший здоровий сон життєво необхідний будь-якій людині, але особливо його потребують дітки. Адже у них навантаження на нервову систему значно вище, ніж у дорослого. Маля постійно активно опрацьовує нову для нього інформацію, здобуту за день. Тому крихітці так потрібен і денний відпочинок, одного лише нічного сну їй не достатньо. Денний сон розділяє насичений враженнями день на 2-3 частини, що дозволяє маляті відновити сили і емоційно заспокоїтися. То чи справді такий корисний денний сон для дітей, та як правильно його організувати? Що робити, коли дитина не хоче спати вдень? Про це та інше поговоримо в даній статті.

Важливість повноцінного відпочинку для дітей, хоча б 30-40 хвилин денного сну, важко переоцінити. Дуже часто батьки скаржаться, що крихіток неможливо вдень вкласти спати. Педіатри в усьому світі одностайні: денний сон позитивно впливає не лише на нервову систему, а й на загальний стан організму дитини вцілому. Цього вже достатньо для того, щоб почати спати двічі на добу. Чому ж тоді більшість дітей «не вкладеш спати вдень», як стверджують батьки? Можливо, їм щось заважає?

Існує безліч причин, через які дитина відмовляється від денного сну. Буває так, що дитя в садочку засинає вчасно, а вдома вередує. Що не влаштовує його вдома? Спробуємо розібратися.

  1.  Дехто з батьків помилково вважає, що дитя без проблем засне при монотонній музиці або тихенько увімкненому телевізорі. Це не так. Навпаки, потрібно, щоб не було жодних зовнішніх подразників. Це стосується і мультиків, і ігор, які активують дитину перед «тихою годиною». Тобто - засинаємо без телевізора!
  2. Дитина до денного сну має бути спокійною. А батьки інколи криком намагаються вкласти малюка, який з істерикою і плачем відмовляється лягати у ліжко. Після таких потрясінь заснути і вам було б не просто. Уникайте сварок перед сном!
  3. Перегодовування також може спричинити поганий сон. Наприклад, коли батьки люблять добряче нагодувати дитину. Перенасичений шлунок ще нікому не допомагав заснути, і дитині також. Не перегодовуйте!

Денний сон – звичка корисна, і сон має бути постійним і регулярним. Як правильно його організувати?

Сон денний повинен відрізнятися від нічного. Вкладаючи дитину спати вдень, не надягайте на нього піжаму, досить роздягнути малюка 

        до нижньої білизни і створити в кімнаті комфортну температуру. Не варто зашторювати вікна. Дитина в такій ситуації буде спати довше, а потім погано засинатиме ввечері.

        Визначте години денного сну і дотримуйтеся їх. Виробляйте режим! Коли укладати дитину спати в один час, крихітка звикає, менше вередує і противиться. Коли малюк піде в дитячий садок, він буде спати вдень. У вихідні дні не порушуйте його режим, укладайте його спати в той же час, що і в будні.

        Запровадьте ритуал для засинання вдень. Це допоможе розслабитися і комфортно підготуватися до сну. Доброю традицією може стати читання книг, розповідь історії. Ну і, звичайно, старі добрі колискові, адже голос мами ще до народження діяв на малюка заспокійливо. Мама просто може посидіти на ліжечку поряд з малюком, поки він засинає.

        В ранньому віці малюки полюбляють спати на вулиці. Якщо є можливість - спіть на свіжому повітрі.

        Коли дитина вдень спить, не потрібно створювати в квартирі ідеальну тишу. Не забороняйте собі і членам своєї сім’ї займатися своїми повсякденними справами.

        Не перетворюйте денний сон дитини в покарання. Це має бути приємне проведення часу для малюка. Навіть якщо йому не хочеться спати, він може просто спокійно полежати з улюбленою іграшкою і відпочити.

Буває, що маля так захопиться грою, що категорично відмовляється від сну. Не будьте категоричні, відволічіть його іншими діями, що готують до сну. Малюк залишить гру, переключиться і спокійно ляже спати. Інколи трапляється, що дитина не дуже втомилася і заснути їй важко, адже залишилося ще багато енергії. У цьому випадку замініть сон спокійною грою. Перезбудженого малюка також важко заспокоїти і вкласти в ліжко.

Не заспокоюйте себе відмовками, що ваша дитина «не хоче спати», «уночі висипається», «потім увечері не вкладеш». Користь денного сну доведена. Тепер залишилося знайти методи його запровадити, навіть якщо доведеться лягати поряд і засинати разом з дитиною, гірше не буде.

На завершення хотілося б сказати: мало хто може передбачити, у скільки років ваша дитина перестане спати вдень. Але в силах батьків, принаймні, постаратися зберегти настільки корисний відпочинок довше.

Ми хотіли б дізнатись Вашу думку стосовно продукції ТМ BELLA BABY HAPPY, якою Ви користуєтесь вдома. Інформацію, одержану в ході опитування, ми хочемо використати для вдосконалення наших продуктів та більш повного задоволення Ваших очікувань

Зворотній зв’язок





Контакти


02002, м.Київ вул. Панельна, 5. ТОВ "Белла-Трейд"