Бійки в пісочниці

З появою першого по-справжньому теплого сонечка «сезон пісочниці» можна вважати відкритим! І знову починається «це моє», «не дам», «давай мінятися», «потрібно попросити», «поділися» ..., просто голова йде обертом. Тільки досвідчена мама знає, як вийти з будь-якого положення, загасити сварку, яка починається, і зробити так, щоб в результаті кожен з малюків залишився задоволеним.

 

На кожному етапі свого дорослішання дитина по-різному ставиться до своїх іграшок, до своїх рідних і до себе самого. Знаючи всі кроки розвитку крихти, ви зможете знайти правильний підхід в кожній ситуації.

 

Період №1. Малюк від народження і приблизно до 1 року сприймає себе як продовження мами. Якщо грати, то з мамою. Навіть брязкальце цікаве, допоки мама махає ним перед очима. Тому іграшки не представляють для крихти особливої цінності.

 

Період №2. Дитина у віці від 1 до 1,5 років – це маленький дослідник світу. І тому йому потрібно все: чужа лопатка, машинка, самокат. При цьому малюк вже достатньо дорослий, щоб голосно і наполегливо вимагати іграшку, але ще занадто малий, щоб в повній мірі усвідомити, що це «чуже», «без дозволу брати не можна». Що ж робити? Добре, що є дорослий поруч! Потрібно допомогти малюкові «запитати», чи можна взяти цим пограти. Якщо так – граємо. Якщо ні – втішаємо, відволікаємо, в крайньому випадку відносимо на руках від «іграшкового подразника». Це прекрасний вік, коли ще можна відвернути дитину чимось іншим: малюк не може тримати в мозку дві ситуації одночасно і відчувати дві емоції (наприклад, сумувати, що не дали машинку і радіти новій отриманій іграшці).

 

Період №3. Малюк у віці 2-3 років - це, як кажуть мами, страшніше міксера без кришки, «хай живе криза трьох років!» Дитинка відокремлює себе від мами, каже про себе не в третій особі, а з'являється «я» і «моє» . Саме через дуже гіпертрофоване сприйняття своїх речей виникає більшість конфліктів. У цьому віці дітки дуже чутливі, вони щиро вірять, що їх іграшки – це продовження їх самих. Тому для них незрозумілі слова «поділися», «віддай». Важливо не наполягати і не забирати у дитини без дозволу.

Якщо в цьому віці дитині відмовили пограти будь-якою іграшкою і почалася істерика, то вже не потрібно відволікати дитину. Малюк повинен прожити цю ситуацію, зрозуміти, що «це чуже» і «зараз брати не можна». Потрібно взяти на ручки і втішити. Саме завдяки таким сльозам марності (як називають їх психологи) відбувається адаптація, і малюк дорослішає.

І так, цей вік потрібно просто пережити.

 

Період №4. Дитина 3-5 років. Ура! Найскладніше позаду, починається усвідомлений поділ. Виявляється, грати з кимось веселіше, ніж самому. З'являється інтерес до інших діток, до предметно-рольової діяльності, а іграшка – це всього лише спосіб спілкування.

 

Рекомендації для мами:

1. Мама завжди на боці дитини. Практично кожну маму турбують соціальні страхи: «А що подумають про мене, якщо моя дитина не поділиться?» Насправді, ваш малюк не повинен ділитися, якщо він цього не хоче. Ви можете запропонувати, але не змушувати його. Допоможіть дитині відстояти свою іграшку (ввічливо скажіть «він/вона ще грає, і поки не хоче ділитися»). Якщо малюк не хоче ділитися, то не варто називати дитину «жаднюгою». Жадібний не той, хто не віддає, а той, хто надмірно претендує на чуже.

2. Не віддавайте улюблену іграшку, «поки дитина не бачить». Адже мама – це надійний тил, якому можна довіряти.

3. Якщо малюка образили (забрали іграшку) – не варто відбирати її назад у кривдника, необхідно втішити свого малюка. Взяти на ручки, пошкодувати, проговорити його почуття («знаю, тобі прикро»), запропонувати пограти чимось іншим.

4. Під час істерики не гарячкуйте і не намагайтеся щось пояснити: зараз крихітка на емоціях і все одно вас не почує. І тільки після того, як малюк заспокоївся, проговоріть ситуацію.

5. Впроваджуйте вдома поняття «мамин телефон», «татів планшет» і т.д. Розставивши кордони в сім'ї, ви допоможете дитині легше усвідомити кордони «своє-чуже» в соціумі.

 

Нехай у вас буде якомога менше конфліктів у пісочниці, і дітки грають дружно!

Ми хотіли б дізнатись Вашу думку стосовно продукції ТМ BELLA BABY HAPPY, якою Ви користуєтесь вдома. Інформацію, одержану в ході опитування, ми хочемо використати для вдосконалення наших продуктів та більш повного задоволення Ваших очікувань

Зворотній зв’язок

Контакти


02002, м.Київ вул. Панельна, 5. ТОВ "Белла-Трейд"