Два і більше

Мама, тато, малюк... Ось ніби і картинка пазла складена, всі частини одного цілого зібрані, і більшого щастя не треба. Та часом цього буває замало, і так хочеться знову відчути в собі перші поштовхи маленьких ніжок, пригорнути до серця малесенький комочок Щастя.

Як же зберегти сімейний затишок та гармонію, що укладалися роками, коли в сім'ї з'являється друга чи третя дитина? Як зуміти по-справжньому насолодитись кожною хвилиною, проведеною з найріднішими?

Швидко та безболісно пройти період адаптації до нових реалій допоможе врахування деяких факторів, насамперед – вік старшої дитини та грамотна поведінка дорослих, і в першу чергу – мами.

1) Вагітність має бути запланованою, а різниця у віці між дітьми продуманою.

Якою ж має бути перерва між народженням діток, щоб і батькам було легше, і дітям цікаво спілкуватись один з одним? У кожному варіанті є свої + та -, але зважте все та оберіть найоптимальніший для вас. Наприклад, дітки з різницею в 1-2 роки чудово ладнають, мають спільні інтереси, погляди, потреби.. Але чи вистачить у мами і тата сил та натхнення пройти ще одне коло недосипання, годування, зміни підгузків, не відпочивши та не набравшись достатньо сили? Різниця у 3-4 роки вважається оптимальною, оскільки у дітей ще знайдуться спільні інтереси, і вони легко можуть товаришувати, а мамин організм, відпочивши, зможе з новими силами забезпечити здоровий розвиток малюка під час вагітності. Емоційно та морально ви будете більш готові до появи ще однієї дитини. Якщо ж різниця більше 6 років, дітям буде важче знайти спільну мову та інтереси, а пізня вагітність може негативно вплинути на материнський організм. Тому виважено обирайте свою "золоту середину".

2) Готуйтесь до появи нового члена сім'ї

Розказуйте своєму первістку про майбутнього братика чи сестричку, дайте відчути, як він штовхається у животику, поясніть, що з народженням ще однієї дитини вашої любові не стане менше. Не дайте первістку відчути себе забутим та покинутим, адже ревнощі та боротьба за своє "місце під сонцем" можуть зруйнувати вашу радість. Налаштуйте його так, що тепер він старший та має захищати та оберігати молодших. Привчайте старшого до самостійності. Чим більше він буде вміти робити сам, тим легше буде і вам, і йому.

3) Перша дитина – не нянька.

Не нав'язуйте старшій дитині меншого брата чи сестричку, не перекладайте на нього обов'язки по догляду за новонародженим. Це може викликати неприязнь та антипатію, нехай він сам проявить бажання вам допомогти, а ви покажіть, наскільки це для вас важливо.

4) Приділяйте увагу дорослішій дитині.

Хоч часу і поменшає, особливо в перші місяці після народження другої дитини, старайтесь за кожної можливості приділити увагу своєму первістку. Нехай він відчуває, що мама поруч із ним і не стала любити його менше. Татова любов теж дуже важлива, тому проведені разом прогулянки чи цікаві розмови підуть їм на користь і забезпечать в майбутньому міцні та дружні стосунки.

5) Розподіліть свій час в достатній кількості між усіма членами родини, але не забувайте про себе.

Робіть тільки те, що встигаєте, насолоджуйтесь кожною хвилиною з дітьми та чоловіком, а побутові проблеми можуть зачекати. Старайтесь відпочивати, коли є можливість, а не бігти стрімголов до плити чи до пилососа.

 

І пам’ятайте, діти – це щастя, і чим його більше – тим краще!

Ми хотіли б дізнатись Вашу думку стосовно продукції ТМ BELLA BABY HAPPY, якою Ви користуєтесь вдома. Інформацію, одержану в ході опитування, ми хочемо використати для вдосконалення наших продуктів та більш повного задоволення Ваших очікувань

Зворотній зв’язок

Контакти


02002, м.Київ вул. Панельна, 5. ТОВ "Белла-Трейд"