Горщечок – наш новенький дружечок!

Коли вдома звучить фраза «Зараз підемо на горщик», син моєї знайомої розвиває відразу швидкість 20 км/год. А вже де він ховається, це і зовсім не завжди відомо. Про те, щоб дитина використовувала свій «перший унітаз» за призначенням, потрібно подбати заздалегідь.
Педіатри в один голос заявляють, що «горшкові навички» з'являються у віці 22-30 місяців, а до трьох років формується стійкий умовний рефлекс. Але фізіологічно дитина може контролювати і відчувати, що хоче в туалет, починаючи з 1,5 років. Саме з цього віку встановлюється приблизний режим дефекації, і підгузок може бути сухим близько 2 годин. Більшість діток до цього часу вже знають назви частин тіла і предметів одягу (а це дуже стане в нагоді), і, головне, - дитина може подати батькам сигнал, що «час!». І ось тут починається біда: дитина впирається ногами і руками, не хоче не те, що сідати на горщик, а навіть підходити до нього. Тому знайомство краще починати у віці 8-9 місяців. Безумовно, проситися за великими і маленькими справами дитина в такому віці ще не буде. На цьому етапі важливо, щоб він його не боявся, сідав, розглядав. Якщо покакає або попісяє - також прекрасно. Не забувайте хвалити малюка. Сів? «Молодець, розумничка!». Зробив справу? Вихваляємо-вихваляємо- вихваляємо. А потім ще раз вихваляємо. З 1 рочку починаємо садити на горщик частіше і активніше, особливо після сну і після їжі - тоді «улов» гарантований. Туалетні навички виробляються регулярно. Раз вже почали - продовжуйте, щоб дитина не плуталась.
На що звернути увагу при виборі горщика? Він повинен бути зручним і для мами, і для малюка. Висока спинка і досить висока посадка (щоб коліна по вухах не грюкали), для хлопчиків - високий бортик між ніжками. Для мами ж буде дуже зручно, якщо серединку можна виймати і мити окремо - це полегшить догляд. Також горщик не повинен ковзати, перевертатися, завалюватися на бік, бути холодним. При цьому музичні та світлові ефекти тут абсолютно недоречні - горщик не повинен сприйматися як іграшка. По-перше, він не призначений для гри. По-друге, дітки практично відразу розгадують «загадку» - хтось знаходить кнопочку, яка включає звук, хтось шукає, де взяти води і налити в горщик.
Кращий час для «горшкових» змін - літо. Одягу менше, на вулиці тепло і можна сходити «під кущик», одяг сохне швидше.
Що робити, коли нічого не виходить? Це означає, що ще не час, дитина не готова, потрібно почекати. І пам'ятайте, дорога до горщика не повинна супроводжуватися сльозами, криками, голосіннями (причому з обох сторін). Спокій, терпіння, наполегливість, і - все вийде!

Ми хотіли б дізнатись Вашу думку стосовно продукції ТМ BELLA BABY HAPPY, якою Ви користуєтесь вдома. Інформацію, одержану в ході опитування, ми хочемо використати для вдосконалення наших продуктів та більш повного задоволення Ваших очікувань

Зворотній зв’язок

Контакти


02002, м.Київ вул. Панельна, 5. ТОВ "Белла-Трейд"