Як схуднути після пологів?

Діти – квіти життя, і будь-яка жінка рада появі на світ малюка. Але якщо дітки приносять радість, то ось власне тіло після вагітності часом засмучує: у когось з’явились розтяжки, хтось страждає через зайву вагу. І яка молода матуся не бажає схуднути і виглядати так, як виглядала до вагітності? Що ж робити, щоб повернути форму і при цьому не зашкодити здоров’ю і режиму малюка?

Після народження дитини багато хто з матусь мріє відновити свою форму. І якщо під час вагітності жінка набирає близько 11-12 кілограмів, то позбутися їх в післяпологовий період не так вже й важко. Часто мама й не помічає, як за тиждень-другий нового життя з малюком організм сам повертає собі свої форми. Та інколи жінка набирає і більше 20 кілограмів. Не завжди причиною цього є хороший апетит чи малорухомий спосіб життя під час вагітності. Є ще генетична спадковість, збої в гормональному фоні та ін… І якщо вже певний час після пологів вага зменшуватися не поспішає – не засмучуйтеся, спробуйте просто докласти трішки зусиль, і ви повернете собі своє тіло.

З появою в сім’ї маляти життя усіх членів родини, а особливо мами, кардинально змінюється: нові обов'язки і турботи, незвичний ритм життя, режим дня і ночі, нові емоції, переживання і нове відчуття повної залежності від маленької крихітки. Хтось пристосовується швидко, а у когось на це підуть місяці. Що й казати, на перших порах часу просто не вистачає, щоб спокійно випити кави чи чаю, не те, щоб боротися з зайвими кілограмами. Тому не поспішайте братися за все одразу. Спочатку пристосуйтеся до нового життя, до вашої нової ролі – матері, віднайдіть хоча б ниточку гармонії та спокою, і тільки тоді можна братися за відновлення звичних форм.

З чого ж почати?

1. Харчування. Ясна річ, що сідати на дієту молодій мамі неможна. Харчування має бути повноцінним. Дитина отримує всі необхідні речовини для нормальної життєдіяльності та розвитку разом з материнським молоком, тому раціон матусі повинен бути збалансованим. Забезпечити дитину всім необхідним і відновити власний організм – ось ваша основна задача на перший час після пологів. Потрібно взяти за правило харчуватися частіше, але меншими порціями. Їсть дитина 5 разів на день – прекрасно, робіть так і ви. Навіть з неспокійним малюком можна виділити 5 хвилин на легкий перекус.

2. Масаж і гімнастика. З народження малюка мама може освоїти всі ази дитячого масажу і гімнастики, щоб розвивати дитину. Чому ж заняття не можуть бути корисними для обох? Існує величезна кількість вправ, спрямованих і на активну участь зі сторони мами. Без усякого сумніву, виснажливі фізичні заняття у перші місяці після пологів категорично заборонені, особливо перед процесом годування. 

3. Піші прогулянки. Вони найкращим чином впливають на організм. Рух – це життя! Найкраще гуляти з малюком щодня по 2-3 години. І добре було б, якби такі прогулянки проходили у швидкому темпі. Це допоможе вам спалити зайві калорії, в той час поки малеча буде солодко спати на свіжому повітрі.

4. Зарядка. Щоденна турбота про новонародженого малюка забирає у матусі увесь час. І якщо до вагітності чи народження дитини жінка займалася спортом, відвідувала басейн чи заняття з йоги, то з появою крихітки на будь-якій фізичній активності часто ставлять хрест. Але повна відсутність фізичних навантажень – це одна з головних причин набору зайвої ваги. Маленька дитина вимагає багато уваги, але й про себе забувати не слід. Спробуйте протягом дня розподіляти навантаження на всі групи м'язів, поєднуйте домашні справи з невеличкими фізичними вправами. А поки малюк спить, можна позайматися і на велотренажері.

5. Психологічний настрій. Непотрібно забувати і про нього. Буває, що після пологів жінка «знайомиться» з післяпологовою депресією, у неї часто змінюється настрій. І тут уже чоловік має взяти ініціативу в свої руки: допомогти розслабитися, дати час відіспатися чи просто вийти з дому, щоб зустрітися з подругами. Неможна допускати, щоб депресивний стан заїдався солодощами.

6. Сон. Він має бути повноцінним, не менше 7-8 годин! Особливо після народження дитини! Вченими доведено, що нестача сну – це стрес для організму, що може призвести до того, що у людини можуть з'явитися зайві кілограми.

7. Не бійтеся звернутися до лікаря. Якщо ви помірно та збалансовано харчуєтеся, постійно виконуєте незначні фізичні навантаження, маєте більш-менш повноцінний сон та режим дня, а вага стоїть на місці – зверніться до спеціаліста. Повне обстеження та здача необхідних аналізів допоможуть краще зрозуміти ваш організм та налаштувати його на правильний ритм.

І насамкінець – не поспішайте отримати швидкий результат за декілька тижнів чи місяців! Ви набирали вагу цілих 9 місяців, тож і позбуватися її потрібно поступово. Головне – цілеспрямовано рухатися до поставленої мети

Ми хотіли б дізнатись Вашу думку стосовно продукції ТМ BELLA BABY HAPPY, якою Ви користуєтесь вдома. Інформацію, одержану в ході опитування, ми хочемо використати для вдосконалення наших продуктів та більш повного задоволення Ваших очікувань

Зворотній зв’язок

Контакти


02002, м.Київ вул. Панельна, 5. ТОВ "Белла-Трейд"