Кава при вагітності та грудному вигодовуванні: ЗА і ПРОТИ

В сучасному ритмі життя складно зустріти маму, яка не п’є латте чи капучино. Це чудовий ритуал для початку насиченого дня з крихіткою, час для спілкування з іншими матусями і просто хвилинка спокою від щоденної метушні. Та чи буде кофеїн корисним майбутній мамі або жінці, що годує грудьми, та, найголовніше, чи не зашкодить цей продукт дитині?

На сьогодні, мабуть, немає однозначної відповіді про користь чи шкідливість кофеїну для організму матері та дитини. Одні вчені стверджують, що вживання кави навіть в невеликих кількостях може негативно позначитись на здоров’ї малюка та мами, інші ж – навпаки, ніякої шкоди в цьому не бачать. То де ж шукати правильної відповіді на це запитання?

Давайте, для початку, розглянемо аргументи «за» і «проти» вживання кофеїну та його вплив на організм вагітної жінки та плоду.


Аргументи «ЗА»:

Деякі фахівці вважають, що мінімальне вживання кави не заподіє шкоди дитині, але підбадьорить та підніме настрій вагітній жінці. Тому не обов’язково повністю відмовлятись від своєї звички, варто лише обмежити кількість до 1-2 маленьких чашок на день. І головне, щоб кава була не міцною. Данські вчені, провівши дослідження, у якому брали участь близько 1200 майбутніх мам, дійшли висновку, що вагітна жінка може випивати до 3-х маленьких чашок кави на день без шкоди для себе та плоду.


Аргументи «ПРОТИ»:

Вчені з Норвезького інституту здоров’я, провівши дослідження, у яких брали участь близько 60 тис. вагітних жінок, довели, що надмірне споживання кофеїну призводить до проблем з вагою немовлят та негативно позначається на тривалості періоду вагітності. Навіть 200-300 мг кофеїну на день можуть майже на третину підвищити ймовірність появи на світ малюка з малою вагою. Тому майбутнім матерям рекомендують обмежити або й взагалі виключити з раціону вживання продуктів, що містять кофеїн.

ВООЗ встановлює обмеження щодо вживання продуктів, що містять кофеїн (кава, розчинна кава, чай, продукти, що містять какао, Coca-cola, шоколад та ін.) для вагітних у розмірі 300 мг на добу. А якщо вагітність у жінки супроводжується підвищеним артеріальним тиском (гестозом), слід повністю відмовитись від вживання кофеїну, щоб уникнути можливих ускладнень.

Кава «без кофеїну», гарячий шоколад, латте, капучино в меншій кількості, але все ж містять кофеїн, тому і з цими напоями краще бути обережними і не захоплюватися ними.

Чим же можна замінити такий «смаколик» вагітній жінці, щоб не завдавати шкоди ні собі, ні малюку? Корінь цикорію, морси, овочеві та фруктові соки чи просто звичайна вода – ось альтернатива здорового пиття під час вагітності.


Що ж стосується вживання кави під час грудного вигодовування, то донедавна більшість педіатрів радили виключити цей продукт зі свого раціону. Адже частина кофеїну потрапляє в організм дитини з грудним молоком. Негативний вплив кофеїну на організм дитини проявляється в підвищенні нервової збудливості, прискореному виведенні з організму рідини, кальцію та інших корисних речовин. Крім того, кава належить до продуктів, які часто викликають алергічні реакції.

Але сучасні лікарі наголошують, що негативний вплив кофеїну відзначається лише у випадках зловживання ним. Тим матусям, які не уявляють початку нового дня без кави, радять прислухатись до наведених порад:

 

Тож пити чи не пити каву, кожна мама вирішує сама. Просто потрібно розумно підійти до справи і співвіднести всі можливі ризики. Якщо доза напою невелика, і малюк добре себе почуває, то матусину слабкість у вигляді чашечки латте цілком можна пробачити.

Ми хотіли б дізнатись Вашу думку стосовно продукції ТМ BELLA BABY HAPPY, якою Ви користуєтесь вдома. Інформацію, одержану в ході опитування, ми хочемо використати для вдосконалення наших продуктів та більш повного задоволення Ваших очікувань

Зворотній зв’язок

Контакти


02002, м.Київ вул. Панельна, 5. ТОВ "Белла-Трейд"