Хваліть правильно

Коли дворічний малюк підсовує мамі чергові каракулі для похвали, так і хочеться відмахнутися: «Як красиво, молодець!» Але чи можна своєю похвалою зіпсувати дитину? Виявляється, можна! Хвалити дитину потрібно правильно, щоб він відчував щиру турботу і батьківську любов. Ми розповімо, як не виростити з дитини оціночно-залежну особистість.

 

«У похвалі немає нічого поганого – вона надає дитині сил намагатися ще більше!», – скажете ви і будете частково праві. Дійсно, хороше слово про поведінку або уміння дитини надає йому впевненості в собі, дає сили для нових справ. Похвала батьків – основний спосіб зрозуміти, що малюк зробив щось добре. Як це зробити правильно?

 

1. Не потрібно занадто перебільшувати заслуги. Якщо малюнок явно не тягне на шедевр мистецтва, не кажіть безлике «Яка краса!» або «Відмінно намальовано», просто скажіть: «Добре, молодець! А тепер постарайся намалювати акуратніше/чіткіше/яскравіше і т.д. » Дітки, якими надмірно захоплюються, в майбутньому намагаються уникати труднощів (а раптом не вийде, і мене не похвалять?), бояться братися за більш складні завдання. Чому так відбувається? Дитині дається занадто висока планка, яку складно досягти, стандарт, якому складно буде відповідати.

 

2. Краще хвалити не саму дитину і його природні дані (розум, силу, гнучкість, рису характеру та інше), а його дії (дитина зосередилася, постаралася).

У разі невдачі такі дітки легше будуть переживати невдачі і не будуть втрачати мотивацію.

Найбільш часті помилкові фрази – це «Ти справжній мамин помічник», «Що б мама робила без тебе?», «Ти такий молодець, справжній митець!» Краще скажіть більш розгорнуто, з деталями: «Яке гарне сонечко вийшло! Пташка немов справжня! »

 

3. Не потрібно порівнювати успіхи малюка з успіхами інших дітей.

Згідно з даними психологів, це навіть гірше, ніж відсутність похвали. У хлопчиків таке порівняння викликає почуття зверхності, а у дівчаток знижує мотивацію і змушує в майбутньому вибирати простіші завдання. Такі слова батьків викликають нездорову конкуренцію, коли все має бути краще, ніж у інших. Можна провести паралелі з улюбленими мультяшними або казковими персонажами, які викликають у дитини позитивні асоціації («Ти лазиш по шведській стінці, як Людина Павук!»)

 

4. Підкріплюйте похвалу посмішкою, обіймами, поцілунком – це повинні бути щирі почуття. Дітки, яким виповнилося 3 рочки, дуже добре відчувають нещиру похвалу, і вона все псує.

 

5. Не потрібно хвалити надто часто, інакше втрачається весь сенс похвали, настає «звикання». Через деякий час дитина чекатиме заохочення мало не за кожну свою дію, малюк стає залежним від зовнішньої оцінки. А якщо не дочекається, буде в подиві і розгубленості.

 

Хваліть своїх діток, але не нашкодьте :)

Ми хотіли б дізнатись Вашу думку стосовно продукції ТМ BELLA BABY HAPPY, якою Ви користуєтесь вдома. Інформацію, одержану в ході опитування, ми хочемо використати для вдосконалення наших продуктів та більш повного задоволення Ваших очікувань

Зворотній зв’язок

Контакти


02002, м.Київ вул. Панельна, 5. ТОВ "Белла-Трейд"