Годувати груддю до весілля!

Як правильно і менш болісно відлучити дитину від грудей? Тонкий і надчутливий процес між мамою і малюком потрібно не менш тонко завершити, щоб в кінцевому рахунку всі залишились задоволені.
Про користь годування груддю знає кожна мама, а в сучасному світі – ще і тато, і бабуся і нерідко навіть дідусь. І ось, максимум захисних антитіл переданий, шлунково-кишковий тракт малюка сформований (в одній руці булка, в другій «циця»), а зуби давно всі вилізли. І головне - мама бачить, що малюк впорається вже і без грудей. Отже, - час починати!
Коли «цей самий час», спитаєте Ви? Всесвітня організація охорони здоров'я та фахівці з грудного вигодовування рекомендують годувати до 2 років і більше, стоматологи наполегливо рекомендують завершувати цей процес, відсвяткувавши перший рік народження, педіатри просять дотягнути до 1-1,5 років. Але рішення завжди залишається виключно за мамою.
Правильне згортання грудного вигодовування - це досить тривалий, але м'який процес. Давно минули ті часи, коли мами «перев'язували» груди і пили чай для припинення лактації. Завершення інтимного процесу повинно бути комфортним і для мами, і для малюка.
Підготовку слід починати ще в 10-12 місяців. Необхідно час від часу організовувати засипання не тільки з мамою біля груді, а в колясці, або з татом/бабусею. Ну і, головне, потрібно розповідати малюкові, що він дорослішає, і молочка у мами стає все менше і менше, і скоро воно зовсім закінчиться.
Малюк чітко розуміє, що засипати з цицею – комфортно, приємно, солодко. Він відчуває мамине тепло і підтримку. Тому, щоб не травмувати дитину, правильно знижувати кількість прикладень поступово, дотримуючись наступних кількох етапів:

1. Прибираємо проміжні годування (годування, не пов'язані зі сном, ми їх в сім'ї називаємо "я тут просто повз проходив, та й думаю, зайду").
2. Прибираємо годування на денний сон. Можна заколисувати малюка в колясці на вулиці, на ручках.
3. Прибираємо годування на нічний сон. Довго купаємось, читаємо книжки, багато розповідаємо, допоки дитина не здається і не падає з ніг.
4. Прибираємо нічні годування. Тут складніше – пропонуємо водичку, беремо на ручки, розповідаємо, що молочка немає, і якщо малюк буде смоктати, то мамі буде боляче. Ні в якому разі не слід висміювати поведінку дитини "Ти вже великий, досить", "Он сусідський хлопчик вже не просить". Навпаки, посумуйте з малюком: вам теж дуже шкода, що молочко закінчилося, але нічого з цим зробити не можна. Будьте послідовні: якщо сказали "Ні", значить це повинно бути тверде "Ні". Як показує практика, найважча тільки перша ніч - потім дитина прокидається рідше і рідше, а потім і зовсім спить всю ніч. Така довгоочікувана подія для батьків!

Що ж із мамою? Якщо все робити послідовно, то для мами цей процес пройде безболісно, і застою в грудях не буде – молочка буде ставати все менше і менше. На 3-4 добу груди можуть злегка переповнитись і трохи боліти, тоді потрібно зцідити зовсім небагато, до полегшення стану. Незабаром і цей дискомфорт пройде.
Деякі жінки після припинення годування груддю можуть відчувати депресію, відчувати себе непотрібною і сумувати за годинами єднання зі своїм малюком. Не впадайте у відчай, сприймайте цей етап дорослішання вашого малюка як перехід з ним на новий рівень спілкування - ніжні обійми і поцілунки ніхто не відміняв!

Ми хотіли б дізнатись Вашу думку стосовно продукції ТМ BELLA BABY HAPPY, якою Ви користуєтесь вдома. Інформацію, одержану в ході опитування, ми хочемо використати для вдосконалення наших продуктів та більш повного задоволення Ваших очікувань

Зворотній зв’язок

Контакти


02002, м.Київ вул. Панельна, 5. ТОВ "Белла-Трейд"