Любов до гаджетів: наскільки це шкідливо?

Однорічний малюк з планшетом, що включає собі мультики на youtube, викликає у батьків і бабусь розчулення. Чи добре це? Психологам відомі вже точні дані про вплив гаджетів і телебачення на незрілий мозок дитини.

 

Ні для кого не секрет, що близько 80% інформації про навколишній світ людина, і дитина зокрема, сприймає за допомогою зорової системи. Як кажуть психологи: «Дитина очима «обмацує світ»». І в процесі цього «обмацування» всі системи і органи працюють, вдосконалюються і розвиваються. Це відбувається щодня, щохвилини, крім ... часу перед екраном телевізора, комп'ютера або планшета! Чи це правда? Вже науково доведені наступні проблеми, які виникають за надмірної любові до екрану:

 

1) Під час перегляду будь-яких (навіть розвиваючих) телепередач і мультиків/ігор на комп'ютері відбувається уповільнення мозкової активності. Від народження малюка і до трьох років мозок дитини збільшується в 3 рази! Саме в цей період іде основна закладка розвитку мозку на все подальше життя. Якщо ми оточуємо дитину пасивністю перед екраном – мозок не стимулюється і не розвивається. Відповідно до проведеного експерименту в школах, чим більше дитина вдома дивився телевізор, тим нижче його увага на уроці (тим менше інформації мозок переробляє). Зокрема, у таких діток помітно гірші оцінки з розвитку мовлення, читання та математики.

2) Навантаження на незрілий мозок дитини, який змушений, як дорослий, синтезувати безперервне зображення з 24 кадрів. Таким чином, через незрілість мозку немовля до 1 року в кращому випадку бачить лише набір безперервно змінюваних плям (мозок дитини не здатний добудувати кадри нарівні з дорослим). І тільки після 2 років дитина може асоціювати картинку з екрану з навколишнім світом.

3) Зниження розвитку зорової системи. Пов'язано це з тим, що зображення на екрані – це ілюзія, і під час перегляду акомодація (рух очного яблука, яке наводить різкість) не потрібна. Тобто очне яблуко одноразово налаштувалося і пристосувалося до чіткого бачення об'єкта, ставши пасивним непотрібним «глядачем». Таким чином, активність руху ока при перегляді мультиків знижується на 90%! Звідси такі поняття, як «застиглий погляд», «телепогляд» і т.д.

4) Уповільнення пульсу (а разом з тим і уповільнення надходження кисню до зростаючого мозку крихти).

5) Ожиріння. Під час гри на планшеті витрата енергії нижче, ніж в стані спокою (обмін речовин погіршується на 14%). І ні в якому разі не можна їсти під мультики – так їжа перетравлюється набагато гірше.

6) Переймання стереотипів поведінки (закладаються норми, механізми поведінки). А оскільки при роботі з екраном мозок працює не на бета-частотах (як за ясної свідомості), а на альфа-частотах (як під час засипання), інформація сприймається не критично – як справжня правда. Дитина свято вірить тому, що на екрані. Якщо свинка Пеппа качається в калюжі – значить, і малюкові треба качатися в калюжі, це норма поведінки!

7) Відбувається викид адреналіну, накопичення кортизолу. Науково доведено, що в сім'ях, в яких увечері родина дивиться телевізор кілька годин, або кожен сидить в своєму гаджеті, дуже часто відбуваються скандали, сварки, спостерігаються депресивні стани у дітей.

Крім того, не відбувається розвитку образного мислення (адже в екрані є готовий образ, який не потрібно створювати), спостерігаються істерики, проблеми із засинанням, зависання на батьках, невміння себе зайняти.

 

Спосіб життя закладається в сім'ї і визначає все його подальше життя. Що робити, якщо момент вже втрачений? Життя дитини поза екраном повинно бути цікавіше. Наше завдання – навчити дитину контролювати «дозу екрану» – щоб у нього була воля самому вимкнути телевізор, але це прийде тільки після 5-7 років.

Ми хотіли б дізнатись Вашу думку стосовно продукції ТМ BELLA BABY HAPPY, якою Ви користуєтесь вдома. Інформацію, одержану в ході опитування, ми хочемо використати для вдосконалення наших продуктів та більш повного задоволення Ваших очікувань

Зворотній зв’язок

Контакти


02002, м.Київ вул. Панельна, 5. ТОВ "Белла-Трейд"