Мама пішла на роботу

Найстрашніше почуття для малюка – це почуття непотрібності, почуття бути покинутим. Трапляється так, що мамі потрібно вийти на роботу ще в самому ніжному віці малюка. Як "наситити" крихітку своєю турботою і любов'ю на весь день? Як зберегти прихильність і теплі відносини? Чи спрацюють ці способи у віці 2-3 років?

 

Мама, безумовно, найближча і найрідніша для кожного новонародженого: він знає, як стукає її серце, знає її запах і теплоту рук. По суті, мама – це поки єдина людина, з якою малюк знайомий. І через маму малюк починає освоювати цей світ... Тому потрібно всіма силами створити для малюка відчуття, що мама поруч. Впливати будемо на всі органи почуттів:

1) Смак. Якщо малюк знаходиться на грудному вигодовуванні – залиште малюкові зцідженого молочка. Цінніше, якщо обідній суп зварить мама, а не няня або бабуся, адже у кожної господині приготована страва з одних і тих же інгредієнтів буде відрізнятися.

2) Слух. Мама може начитати улюблені віршики і казки для крихітки, записати ніжні колискові, під які малюк зазвичай засинає.

3) Зір. Маму можна бачити – на фотографії, по дзвінку в Skype або Facetime.

4) Нюх і дотик. Навіть якщо маму неможна обійняти, її можна відчувати опосередковано. Залиште для крихітки свою футболку, улюблену іграшку, іншу річ, яку дитина асоціює з мамою.

Найкраще ці приклади "працюють" з малюками до року-півтора.

 

Ці ж приклади можуть спрацювати і при розставанні з малюком більш старшого віку. Але, оскільки малюк вже багато розуміє, а прихильність міцніше і знаходиться на більш високому рівні, арсенал прийомів зростає. Так, наприклад, в 2-3 рочки дитині важливо бути схожим на маму. Ви можете замовити однакові футболки/кеди. Кожного разу, коли малюк буде одягатися, він буде згадувати про маму. Насправді для малюка не важлива абсолютна ідентичність! Досить буде сказати: "Дивись, ти сьогодні в жовтому – і мама в жовтому", "У тебе сині штани – і у мами сьогодні теж сині!" У цьому віці малюк гідно оцінить невеликі сюрпризики для нього від мами – пиріг, приготовлений одяг, вирізані паперові сердечки-цілуночки в кишеньках і т.д. Головна помилка, яку допускають в цей період бабусі і няні – щоб малюку нібито було спокійніше, намагаються не згадувати маму, або на питання крихти відповідати: "Так навіщо вона нам, нам же з тобою і так весело". Насправді малюка не потрібно відволікати. Він повинен трохи поплакати і прийняти той факт, що так, мами зараз поруч немає, це сумно, але вона весь час думає про тебе, любить тебе, піклується про тебе, малюк. Це істотно зміцнить прихильність і відносини з дитиною.

 

Після роботи намагайтеся не планувати грандіозних речей з прибирання і приготування вишуканих страв – приділіть увагу вашій головній коштовності. Вам потрібно за короткий час "наситити" дитину своєю любов'ю і турботою. Дуже добре, якщо це будуть тактильні ігри – обіймайте малюка, лоскочучи, валяйтеся на ліжку і грайте. Залізьте з крихіткою під ковдру і почитайте книги про теплоту відносин – "Найніжніші обійми", "Так добре бути разом", або "Так сильно люблю тільки тебе".

І нехай весь світ зачекає – мама грає зі своїм малюком!

Ми хотіли б дізнатись Вашу думку стосовно продукції ТМ BELLA BABY HAPPY, якою Ви користуєтесь вдома. Інформацію, одержану в ході опитування, ми хочемо використати для вдосконалення наших продуктів та більш повного задоволення Ваших очікувань

Зворотній зв’язок

Контакти


02002, м.Київ вул. Панельна, 5. ТОВ "Белла-Трейд"