Молочні зубки

Поява першого зуба у крихти викликає радість і захват у всіх членів сім'ї – настав такий важливий етап розвитку і зростання малюка! Ми поговоримо про те, як правильно доглядати за першими дитячими зубками і зберегти їх здоровими і красивими.

 

Найперший зуб зазвичай з'являється у немовлят у віці 6-8 місяців, і до 3 років ротик досягає "повної комплектації" – 20 молочних зубів! Першими зазвичай з'являються 8 різців (по 4 зверху і знизу), потім ікла (4), премоляри (4) і моляри (4). При цьому під кожним тимчасовим зубом знаходиться "паросточок" – зачаток постійного зуба, потрібний для того, щоб постійний зуб прорізався на своєму місці. Прорізування відбувається найчастіше парно, тобто прорізуються однойменні зуби, розташовані праворуч і ліворуч від середньої лінії обличчя.

 

Але чи знаєте ви, що рідко, дуже рідко новонароджені можуть народитися вже з "проклюнутими" зубками? Таке дійсно трапляється, але це швидше виняток із загального правила. Набагато частіше зубки прорізуються пізніше визначеного терміну. Не хвилюйтесь, беззубим ще жодна дитина не залишилася.

 

Дотримуючись усього декількох простих правил з догляду, ви збережете зубки малюка здоровими і красивими.

 

1) Найважливіше правило – це якісне харчування дитини (що включає особливо корисні молочні продукти (сир, кефір), рибку, яєчний жовток, масло), зміцнення імунітету і фізичний розвиток. Чим пізніше дитина познайомиться з шоколадками і цукерками, тим краще. Найбільш «підступними» можна назвати карамельки – вони дуже довго впливають на зубну емаль, залишаючи непоправні наслідки. Стоматологи також не схвалюють засипання з пляшкою з сумішшю, солодким компотиком або соком, а також звичку пити солодкі рідини ночами. Це може призвести до раннього карієсу нижніх і верхніх різців. Краще давати звичайну воду, щоб не нашкодити дитині.

 

2) Регулярне і правильне чищення зубів.

Стоматологи рекомендують починати чистити зуби, навіть якщо їх ... всього один! Для цього можна скористатися дитячими щітками, які надягають на палець дорослого, до рочку-півтора пасту можна не використовувати.

Не треба думати, що "чистити не обов'язково, адже вони все одно рано чи пізно випадуть". Якщо не стежити за молочними зубками малюка, то негативні наслідки можуть позначитися не тільки на їх емалі, але і на зародках постійних зубів крихти. Зуби, які руйнуються, – це завжди біль, дискомфорт і джерело поширення хвороботворних бактерій.

Починаючи з 2 років, можна навчати малюка чистити зубки самостійно 2 рази на день, використовуючи дитячі пасти. Завдяки своєму складу, вони дбайливо очищають молочні зубки, не пошкоджуючи емаль. Освоїти цю навичку малюк зможе не відразу, а лише тоді, коли навчиться потрапляти ложкою до рота. Залишилася справа за малим: навчитися водити щіткою саме по зубах (а не по щоках/шпалерах/кішці), полоскати рот і спльовувати воду. По-справжньому освоїти чистку зубів і робити це регулярно дитина може тільки у віці 3-3,5 років. Кожні 3-4 місяці щітку потрібно міняти, оскільки вона перестає виконувати свою функцію на 100%.

 

3) Регулярні відвідування стоматолога. Батьки повинні запланувати для своєї дитини перший візит до стоматолога до першого дня народження і відвідувати лікаря кожні 6 місяців. Батьки не завжди можуть помітити карієс або "зрушивший" прикус, а фахівець зможе уловити навіть найменші зміни в ротовій порожнині крихти.

 

Нехай зубки вашого малюка будуть здоровими і міцними, а посмішка – красивою!

Ми хотіли б дізнатись Вашу думку стосовно продукції ТМ BELLA BABY HAPPY, якою Ви користуєтесь вдома. Інформацію, одержану в ході опитування, ми хочемо використати для вдосконалення наших продуктів та більш повного задоволення Ваших очікувань

Зворотній зв’язок

Контакти


02002, м.Київ вул. Панельна, 5. ТОВ "Белла-Трейд"