Ми йдемо… до дитячого садочку!

Сучасні приватні сади готові приймати дітлахів... з 9-ти місяців! І, кажуть, що саме в цьому ніжному віці адаптація проходить безболісніше і простіше за все. Але в основному дітки освоюють самостійний спосіб життя з 2-3 років, і починаються істерики. Як підготувати дитину до нового «садиківського» життя і при цьому не нашкодити? Як полегшити адаптацію малюка?

 

При підготовці малюка до дитячого садка діє правило: чим раніше почати готуватися, тим безболісніше пройде адаптація. Що ми маємо на увазі? Наприклад, мама повинна поцікавитися розпорядком дня, чи відповідає режим групи в дитячому садку режиму малюка? Якщо малюк звик вдома засипати о 15.00, то вкласти його спати о 12.00 в саду буде проблематично. Завдання батьків – максимально наблизити режим дитини до дитсадиківського.

 

Добре, якщо малюк вміє самостійно одягатися і роздягатися, вже відучили від підгузків хоча б на денний час, вміє засипати без маминих рук, їсть самостійно – все це набагато спростить завдання адаптації! І починати всі ці «зміни» необхідно заздалегідь – за 3-4 місяці до години «Х».

 

За тиждень-два до садочку корисно сходити з малюком «на екскурсію», познайомитися з вихователем і постаратися зробити по максимуму так, щоб прогулянка викликала виключно позитивні емоції!

 

Що ж робити мамі в цей нелегкий період?

По-перше, не нервувати і не переживати, не плакати над крихіткою – наші поганий настрій і сльози передаються діткам. Мама повинна бути впевненою і спокійною, тоді все вийде.

По-друге, не планувати великого навантаження і важливих справ на період адаптації, перші тижні в садочку повністю непередбачувані.

По-третє, знайти помічників і домовитися, хто буде сидіти з малюком в період хвороби.

 

Основні помилки, які роблять батьки:

1. Дитину віддають відразу на повний день (з 8.00 і до 18.00), вважають, що чим швидше, тим краще.

Необхідно, навпаки, все робити поступово і плавно – наближати дитину до режиму дитячого садка. Слідкуйте за самопочуттям малюка, втомлюється він чи ні, адже для нього це теж робота!

 

2. Надмірна опіка і слабкість батьків. Неможна повертатися, якщо чуєте, що малюк плаче. Так, це гірко і боляче чути мамі, але доброго з цього нічого не вийде. По-перше, малюк швидко зрозуміє, що може маніпулювати сльозами. По-друге, почуття тривоги мами передаються і малюкові.

 

3. Недотримання обіцянок. Необхідно завжди попереджати дитину, коли мама забере. Крихітка розслабиться і буде знати, коли «починати чекати». Якщо спізнюєтеся – попередьте педагога, щоб його не вкладали спати (якщо ви забираєте до денного сну).

 

4. Дитина – центр Всесвіту. Вчіть малюка обмінюватися, ділитися, поступатися – він не один, навколо є й інші дітки. Найлегше адаптуються крихти, у яких є досвід спілкування з однолітками, старшими братиками і сестричками.

 

Дуже мало дітей ідуть з першого дня з посмішкою в садок – це, швидше, виняток із правил.

Бажаємо вам якомога безболісніше здійснити цей крок і успішно пройти адаптацію!

Ми хотіли б дізнатись Вашу думку стосовно продукції ТМ BELLA BABY HAPPY, якою Ви користуєтесь вдома. Інформацію, одержану в ході опитування, ми хочемо використати для вдосконалення наших продуктів та більш повного задоволення Ваших очікувань

Зворотній зв’язок

Контакти


02002, м.Київ вул. Панельна, 5. ТОВ "Белла-Трейд"