Період новонародженості

Під час вагітності майбутні мами дуже багато читають: переживають за кожен триместр, готуються до пологів – ось він, здавалося б, кульмінаційний момент. Але це тільки початок! Більшість мам після народження крихітки стикаються з питанням: а що ж тепер робити з новонародженим? Чим цей період особливий?

 

Сорок тижнів малюк знаходиться в повному захисті у мами під серцем: він забезпечений киснем, харчуванням, теплом, тактильним контактом. Уявіть, який шок малюк відчуває, коли з'являється на світ! Потрібно самому навчитися дихати, звикнути відчувати почуття голоду і долати його.

 

Новонародженим прийнято називати малюка від народження і до 28 днів. Саме в цей час малюк адаптується до навколишнього світу. У цей короткий, але важливий період, необхідно дотримуватися простих правил:

1. Щоденні гігієнічні процедури. Після кожного випорожнення дитинку потрібно підмити водою (так-так, можна використовувати воду з-під крану!), Промокнути сухими серветками і одягнути чистий підгузок. Якщо у крихти немає роздратування і сухості – додаткові лосьйони і креми можна не використовувати. Проте необхідно змастити всі складочки дитячим маслом, особливу увагу приділивши важкодоступному місцю за вушками.

Оченята протирають щоранку змоченою в кип'яченій воді ваткою від зовнішнього куточка ока до внутрішнього, до перенісся. При цьому для кожного ока використовується своя ватка.

Чистити вушка новонародженому крихті без потреби не потрібно, а ось «хрюкаючий носик» – обов'язково. Для цього підійде тонко скручена ватка, змочена в морській воді, фізіологічному розчині або кип'яченій воді.

 

2. Догляд за пупком дуже важливий в перші дні після пологів. Лікарі рекомендують купати малюка в кип'яченій воді вже з перших днів (при температурі 36 градусів), а коли загоїться пупок – вже можна і в проточній. Якщо у малюка немає ніяких проблем зі шкірою або нервовою системою, то різні трави при купанні «для профілактики» (як робили наші мами і бабусі) лікарі не рекомендують додавати. Вони можуть лише спровокувати непотрібні алергічні реакції. Після ванни необхідно капнути перекисом на пупок, промокнути серветкою і змастити зеленкою. Ця проста процедура не дозволить ранці почати гнити, і вона швидше затягнеться.

 

3. Дотримання чистоти і мікроклімату в будинку. Для малюків ідеальна температура 22-23 градуси і вологість 50-70%. Килими, велика кількість м'яких іграшок і книг цьому навряд чи сприятиме. А ось щоденне миття підлоги освіжить повітря, знизить ризик алергічних реакцій і зміцнить сон малюка.

 

Багато мам задаються питанням: чи потрібно прасувати білизну крихти? Як кажуть сучасні педіатри, якщо вам цього хочеться і у вас є час – будь ласка, це не зашкодить малюкові. Однак особливої ​​цінності це теж не несе.

 

Також раз на 3-4 дні дитині необхідно підрізати нігтики на малесеньких пальчиках, щоб вона хаотичними рухами не роздряпував собі личко. Таку делікатну процедуру потрібно робити дуже акуратно, тому зручніше, коли малюк спить. Для першої «стрижки» підійдуть спеціальні дитячі косметичні ножиці із закругленими кінчиками.

 

В майбутньому кожна мама ще зіткнеться з багатьма дитячими питаннями. Головне – не панікувати і при будь-якій ситуації зберігати тверезість мислення. Нехай ваші дітки ростуть міцними і здоровими!

Ми хотіли б дізнатись Вашу думку стосовно продукції ТМ BELLA BABY HAPPY, якою Ви користуєтесь вдома. Інформацію, одержану в ході опитування, ми хочемо використати для вдосконалення наших продуктів та більш повного задоволення Ваших очікувань

Зворотній зв’язок

Контакти


02002, м.Київ вул. Панельна, 5. ТОВ "Белла-Трейд"