Ой, боюся! Боюся!

Перші страхи з'являються ще в ранньому дитинстві (у віці до 3 років): боязнь самотності, темряви, висоти, чужих людей, докторів, тварин і багатьох-багатьох інших. Ми розповімо докладно про причини виникнення страхів, які турбують малюків, і про те, як з цим впоратися.

 

У різному віці малюків турбують різні ситуації. Діток до року зазвичай лякають гучні звуки (звук перфоратора, пилососа, дрилі), різкі рухи і переміщення в просторі, падіння, боязнь втратити маму з поля зору. Пізніше можуть приєднатися і такі як боязнь болю, висоти, самотності і темряви, а іноді і тварин або деяких видів транспорту. У 3-4 роки з'являються страхи, пов'язані з розвитком фантазії дитини: будьте готові шукати в шафі або під ліжком монстра, який там сховався, і, звичайно, перемагати його!

 

В цілому, близько 40% дітей мають страх до чого-небудь, і в більшості випадків винні в цьому самі батьки. Страх – це найсильніша і, в той же час, найнебезпечніша емоція.

 

Яка ж причина виникнення страхів? Це може бути відлунням життєвого досвіду крихти (важке лікування в лікарні – боязнь лікарів), залякування і навіяні страхи дорослими (знаменитий Бабай, «Не ходи туди, впадеш!»), Надмірна опіка. Бурхлива фантазія може стати також причиною появи страхів, як і сімейні конфлікти, взаємини з однолітками і різні неврози.

 

Правило №1. Дитячі страхи не можна ігнорувати і висміювати.

Малюк повинен відчувати вашу підтримку, а цього не досягти без взаємної довіри. Для початку необхідно дізнатися у крихти, чого саме він боїться.

 

Правило №2. З дитячими страхами потрібно боротися.

При цьому батьки повинні залишатися абсолютно спокійним, не висловлювати надмірного занепокоєння. Як це зробити?

 

Правило №3. Не залякуйте дитину свідомо.

Найпоширеніші страхи і ті, які складно викорінювати – це навіювання. Ми самі вчимо наших дітей боятися фразами «Дай руку, інакше дядько тебе забере!», «Не кривляйся, а то таким і залишишся» і т.д.

 

Правило №4. При нагоді уникайте травмуючих дитину ситуацій, щоб не травмувати малюка ще більше.

Якщо він боїться пилососа – відкладіть прибирання на якийсь час, не змушуйте насильно заходити в воду, залишайте в кімнаті нічник, якщо малюк боїться темряви і т.д.

 

І пам'ятайте, якщо в родині сприятлива обстановка, то всі страхи з часом безслідно проходять. Головне для батьків – правильно до них ставитися, розуміти причину їх появи. У профілактичних цілях психологи рекомендують якомога частіше обіймати дитину, цілувати, говорити про свою любов, стежити за своїм емоційним станом і не застосовувати авторитарного режиму в вихованні.

Ми хотіли б дізнатись Вашу думку стосовно продукції ТМ BELLA BABY HAPPY, якою Ви користуєтесь вдома. Інформацію, одержану в ході опитування, ми хочемо використати для вдосконалення наших продуктів та більш повного задоволення Ваших очікувань

Зворотній зв’язок

Контакти


02002, м.Київ вул. Панельна, 5. ТОВ "Белла-Трейд"