Останні тижні

До зустрічі з малюком залишаються лічені тижні, і організм починає поступово готуватися до свого довгоочікуваного призначення. Так, «пурхати, як метелик» сил вже немає. Але є й інші провісники пологів – сигнали від нашого організму про наближення дати ікс. «Винуватець» всього – жіночий гормон естроген, який поступово починає витісняти прогестерон. Коли концентрація естрогену в крові досягне максимуму, рецептори головного мозку дадуть сигнал про початок родової діяльності.

Поява провісників – це індивідуальний процес для кожної породіллі, але найчастіше у первісток вони починаються за 2-3 тижні, а у тих, хто мав попередній досвід пологів – за добу-дві до передбачуваної дати пологів.

 

«Тренувальні перейми» (маткові скорочення) починаються близько 30-ти тижнів вагітності, так м'язи матки готуються до майбутньої роботи. Відрізнити тренувальні перейми від справжніх нескладно: на відміну від справжніх переймів, вони нерегулярні, не підсилюються і вщухають з часом самі по собі. А ось безпосередньо перед пологами з'являються тягнучі і ниючі болі внизу живота і спини, схожі на болі при менструації. Вони поступово стають сильніше і сильніше, наростаючи, як сніжний ком.

Опущення живота. За 2-3 тижні до пологів животик вагітної опускається, стає важче ходити і сидіти, проте легше дихати, зникає печія, пупок може почати стирчати. Голова крихти опускається і поступово переміщається в малий таз, він уже готовий до зустрічі з мамою.

Зміна постави і ходи. Вагітні починають ходити перевальцем, немов качечка, при цьому голова трохи закидається назад. Такі зміни відбуваються в результаті опущення матки і зміщення центру ваги.

Відокремлення слизової пробки, що закриває вхід у матку. Вона може відійти і за 1 день, і за тиждень до пологів. Безбарвне скупчення слизу може містити в собі прожилки крові, цього не варто лякатися. Однак необхідно обов'язково повідомити свого акушер-гінеколога.

Виділення зі статевих шляхів стають рясніше, від стінок матки починає відшаровуватися нижня частина плодового міхура. Недосвідчені майбутні матусі можуть плутати їх з підтіканням навколоплідних вод. Щоб заспокоїти себе і своїх рідних, достатньо скористатися спеціальним тестом для експрес-діагностики амніотичної рідини. Всього пару хвилин, і у вас буде достовірна відповідь.

Збільшення частоти сечовипускань і послаблення випорожнення. Вважається, що розрідження випорожнень відбувається під впливом дуже високих концентрацій естрогену. Таким чином організм очищається від всього «зайвого» під час пологів. Багато хто з вагітних жінок відзначають, що перед пологами не хочеться важкої їжі і м'яса, вони віддають перевагу фруктам і овочам.

Малюк «затихає», стає менш активним. Як кажуть лікарі: «пакує валізи». Насправді дитині стає дуже тісно рухатися, тому він скоро попроситься «на вихід».

І найбільш, напевно, приємний момент: зниження ваги на 1-1,5 кг. Ще не народив, але вже схуд! Зайва вага йде за рахунок зменшення набряків, щиколотки стають помітно стрункішими.

 

Пам'ятайте, основна мета організму стосовно вагітності – забезпечити плавне і найменш травматичне просування малюка по родових шляхах. Нехай ваші пологи будуть якомога менш болючими, а зустріч з малюком принесе тільки радість і щастя!

Ми хотіли б дізнатись Вашу думку стосовно продукції ТМ BELLA BABY HAPPY, якою Ви користуєтесь вдома. Інформацію, одержану в ході опитування, ми хочемо використати для вдосконалення наших продуктів та більш повного задоволення Ваших очікувань

Зворотній зв’язок

Контакти


02002, м.Київ вул. Панельна, 5. ТОВ "Белла-Трейд"