Відкритий ротик у дитини

Постійно відкритий рот у дитини — проблема актуальна і хвилює багатьох батьків. Бо ротова порожнина – це вразливе місце, через яке до організму крихітки можуть потрапляти шкідливі бактерії та віруси, що, в свою чергу, призводить до різних захворювань. Та це не єдина причина, чому постійно відкритий рот у малюка має змусити батьків з’ясувати причину та усунути можливі негативні наслідки.

Ви стали помічати, що ваша крихітка постійно спить і грається з відкритим ротиком? Можливо, це просто погана звичка, перейнята у когось із близьких, або наслідок частих простудних захворювань. Можливо, це результат порушення дихання або наслідки проблем зі здоров’ям. А може, це м’язова недостатність. У будь-якому випадку, відкритий рот — це завжди причина задуматися про здоров’я вашої дитинки.

Розглянемо причини більш детально.

Незручна поза для сну. Ротик може відкритися, якщо дитина заснула з «закинутою» головою. Тонус кругових м'язів рота поки ослаблений, тому щелепа може мимоволі опускатися. Щоб уникнути цього – досить підкласти під голівку невеличку подушечку. Якщо її немає, підійде складений рушник або байкова пелюшка.

У малюка закладений носик, що заважає диханню. У такому разі вдих і видих йде через рот. Дитина зазвичай спить неспокійно, нервується, плаче. Причинами появи слизу в дитячому носику може бути надмірна сухість повітря в кімнаті, забрудненість повітря в приміщенні. Провітрюйте кімнату перед сном, використовуйте зволожувач повітря в опалювальний період і надто спекотні літні дні, обов'язково стежте за гігієною носової порожнини дитини.

Якщо закладеність носа викликана застудою або вірусним захворюванням, необхідно звернутися до дитячого терапевта, який допоможе обрати варіант лікування.

З хворобою впоралися, а немовля, як і раніше спить з відкритим ротиком? Цілком можливо, що із-за довгої закладеності носа дитина звикла дихати ротом. Причому проявлятися це може не лише під час спання. Батькам доведеться переучувати дитину, щоб вона змогла повернутися до правильного дихання. Тут радимо звернутися за порадою до спеціаліста.

Якщо у дитини постійно відкритий рот, це може бути пов’язано зі стоматологічними проблемами. Карієс, деформація зубної емалі сприяють порушення прикусу у дитини, що тягне за собою неправильне розташування зубів та язика. У малюка змінюється форма щелепи, що призводить до труднощів з носовим диханням.

Проблема постійно відкритого рота нерідко 

пов’язана зі смоктанням пальців і зловживанням соскою в грудному віці. Тримання сторонніх предметів весь час у ротовій порожнині порушує нормальний розвиток м’язів, з-за чого вони формуються у відповідності з цією звичкою.

У малюка може бути відкритий рот із-за короткої вуздечки верхньої губи. При порушенні процесів дихання і мовлення дитина поступово звикає тримати рот відкритим. Проблема легко усувається за допомогою міні-операції. Необхідно якомога раніше звернутися до лікаря, поки у малюка не сформувалася стійка звичка.

Коли у діток не спостерігається постійно відкритий ротик, то це найчастіше вказує на копіювання чужої поведінки. Можливо, малюк спостерігає за іншими малюками або імітує дихання, наприклад, собаки. Тут потрібно поспостерігати за дитиною, звертаючи увагу на час появи проблеми: триває це з перших місяців життя або з’явилося нещодавно. Можливо, ситуація з відкритим ротом виникає лише в певних обставинах, при подиві або зосередженості. Враховують і те, як дитина дихає: ротом або носом. Щоб відкритий ротик не став постійною звичкою у більш дорослому віці, вам варто поговорити з дитиною і спробувати навчити її контролювати свої дії. При цьому ні в якому разі не сваріть дитину і не кричіть на неї. Поясніть, що це може загрожувати розвитком серйозних захворювань.

І, насамкінець, будь-яка зміна в поведінці або в стані малюка має привертати нашу увагу. Проте впадати в паніку від найменшої закладеності носа або відкритого у сні ротика теж не варто. Аналізуйте загальний стан дитини, порівнюйте його з зовнішніми факторами. Якщо є сумніви, звертайтесь до фахівців. І пам'ятайте, що все це – запорука дитячого здоров'я!

Ми хотіли б дізнатись Вашу думку стосовно продукції ТМ BELLA BABY HAPPY, якою Ви користуєтесь вдома. Інформацію, одержану в ході опитування, ми хочемо використати для вдосконалення наших продуктів та більш повного задоволення Ваших очікувань

Зворотній зв’язок

Контакти


02002, м.Київ вул. Панельна, 5. ТОВ "Белла-Трейд"