Пальці в роті – шкідлива звичка?

В 2-3 місяці малюки починають активно тягнути кулачки і пальці до рота – так вони вивчають свої ручки, цей світ, набувають чергового тактильного досвіду. Згодом руки в роті – це ознака того, що діти «шукають» зубки, їх турбують ясна. І ми всі чекаємо 20 зубів до трьох років, щоб вони нарешті прорізалися. І ось всі потрібні зуби на місці, а ручки не залишають ротик... Що це? Шкідлива звичка чи щось більше? Спробуємо розібратися від самого початку.

 

Відомо, що смоктання пальців – найбільш поширена звичка, що виникає у маленьких дітей. Вона може зароджуватися ще в утробі матері. Адже навіть перебуваючи у мами в животику, малюк відчуває її психологічний стан і, може, так він намагається знайти заспокоєння, коли це потрібно.

І ось довгоочікуваний малюк народився! Милуючись чарівним личком новонародженої крихітки з «кулачком» у роті, не тільки у мами, а й у всіх оточуючих, це викликає ніжне розчулення. Та чи потрібно боротися з цією звичкою в такому ранньому віці?

Палець у роті – сигнал того, що дитина, скоріше за все, зголодніла. Коли малюк посмоктує палець до годування – це свідчення наростаючого почуття голоду, а значить, турбуватися нема про що. Досвідчені педіатри стверджують, що у дітей, які перебувають на грудному вигодовуванні, бажання тягнути до рота пальці і смоктати їх з’являється рідше, ніж при штучному. Пояснення просте – немовля не випускає груди, навіть наситившись, тоді як швидко спустошивши пляшечку, знаходить їй заміну у вигляді пальчика. Це і є не до кінця задоволений смоктальний рефлекс. Впоратися з ним легко:

- при грудному вигодовуванні – не забирайте груди до тих пір, поки маля саме їх не відпустить;

- при інших способах вигодовування – на їжу має витрачатися не менше 20 хвилин. Зверніть увагу на отвір в сосці – можливо він завеликий.

Ближче до рочку у малюка починають прорізуватися зубки, і пальчик у роті – намагання полегшити біль та неприємні відчуття.

Пальчик у роті дитини після року:

 

Попрацюйте над вказаними причинами, і, можливо, ви легко позбудетеся цієї шкідливої звички.

Коли ж ми бачимо дитину з пальцями в роті після 3-х років, це вже викликає занепокоєння.

Чим же небезпечне смоктання пальця?

  1. Пальці в роті нагативно впливають на зуби. У малюків спостерігається викривлення передніх зубів або формується неправильний прикус.
  2. Можуть виникнути проблеми з ротовою порожниною від брудних рук (запалення, стоматит і т. д.)
  3. Смоктання пальця може вплинути на вимову таких звуків як «з», «д», «ц», «т». Як наслідок – проблеми з мовленням.
  4. Запалення на «проблемному» пальці – тривалий вплив на нього зубів та слини.

Як же позбутися цієї шкідливої звички?

- Насамперед, відмовитися від «крайніх» методів: крику, шантажу чи бабусиних методів (намазати чимось палець).

- Дитина має бути оточена турботою і любов'ю, а дорослі з розумінням повинні ставитися до її проблем, болей та переживань. Коли малюк упав і забився, батьки часто реагують словами: «Чому ти плачеш? Ти ж великий, це не боляче!». Цим самим вони заперечують відчуття дитини. Маля ж знаходить власне заспокоєння – смокче палець. В такому випадку є імовірність, що ви ще довго не зможете позбутися цієї звички. Спробуйте альтернативу – пожалійте крихітку та приголубте.

- Відучення у формі гри. Зробіть з пальчика, який смокче дитина, окремого учасника гри та пожалійте його: "Дивися, який він став тоненький, маленький…  А пальчик теж хоче рости, як і ти…"

- Запропонуйте щось натомість, показавши інший спосіб заспокоєння – обіймати улюблену іграшку куди цікавіше, ніж смоктати пальчик.

- Спілкуйтеся з малюком, заохочуйте його бажання стати дорослим. Та дайте зрозуміти, що смоктання пальця притаманне лише маленьким діткам, і якщо не позбутися цієї негарної звички – до дорослого світу зась!

- Проконсультуйтеся з лікарем. Стоматолог або педіатр можуть розповісти дитині про шкоду смоктання пальців.

 

І на завершення. Любі батьки, запасіться терпінням. Відучити дитину від будь-якої звички можна тільки поступово. Тому послідовно, з любов'ю, давайте дитині те, що їй дійсно потрібно, створюючи сприятливу атмосферу для її життя і розвитку.

Ми хотіли б дізнатись Вашу думку стосовно продукції ТМ BELLA BABY HAPPY, якою Ви користуєтесь вдома. Інформацію, одержану в ході опитування, ми хочемо використати для вдосконалення наших продуктів та більш повного задоволення Ваших очікувань

Зворотній зв’язок

Контакти


02002, м.Київ вул. Панельна, 5. ТОВ "Белла-Трейд"