Пальці замість соски

Як швидко і ефективно відучити дитину смоктати палець? До якого віку це не вважається ще патологією?

 

Потреба в смоктанні, або смоктальний рефлекс - один з базових для кожного малюка. Хтось починає смоктати пальчик ще у мами в животику, хтось обсмоктує кулачки в перші місяці свого життя.

 

Більшість педіатрів та психологів не бачать в цьому надто такої шкоди для малюків до двох років. Навпаки, смоктання дає крихіткам відчуття заспокоєння і захисту. А ось збереження шкідливої звички в більш старшому віці загрожує викривленням верхніх зубів (висування верхньої щелепи вперед) і деформацією пальця. Про це всерйоз попереджають дитячі стоматологи. Особливо якщо дитина смокче його всю ніч - з цим потрібно негайно боротися. Якщо звичка не пройшла до двох років, вона залишиться і в чотири, і в п'ять років.

 

Який пальчик смоктати?

Найбільш безпечне  смоктання - це кулачки. Найшкідливіша ж звичка - це великий палець, саме від нього найчастіше складніше відучити малюка.

 

Як відучити? І як НЕ варто робити?

З досвіду мам і лікарів, мазати пальчик гіркими речовинами, забороняти або надягати рукавички марно. Намагайтеся не робити зауважень, цим ви тільки будете привертати зайву увагу і сильніше закріпите шкідливу звичку.

 

Пропонуємо використовувати такі мамині трюки:

1) Якщо малюк смокче пальчик вночі, дайте дитині в руки велику затишну м'яку іграшку. Настільки об'ємну, щоб дитина обійняла її і втратила можливість дотягнутися до свого пальця.

2) Перевіряйте малюка вночі і виймайте палець з рота. Потроху дитина навчиться спати без додаткової допомоги.

3) Смоктання пальців вдень відбувається «від неробства». Запропонуйте альтернативу, кращу заміну нудного заняття. Зацікавте дитину новою грою, що вимагає використання обох великих пальців (наприклад, гра в м'яч). Як варіант запропонуйте «Дати п'ять!», а потім ще раз. І ще.

4) Забезпечте дитині спокійне життя. Малюки смокчуть пальчик, щоб зняти нервову напругу і розслабитися. Привчіть дитину до тихих пауз, довгих прогулянок, спокійної музики, повільного глибокого дихання. Якомога частіше обіймайте дитину, читайте разом книги (нехай тримає їх малюк).

5) Старшим дітям (більше двох років) можна пояснити, в чому шкода смоктання пальців для зубів. Однак уникайте надмірної метафоричності і залякування ( «якщо багато смоктати палець, він відпаде» і т.ін.) Просто покажіть роздратовану шкіру навколо пальців, покажіть зубки в дзеркалі і т.ін.

6) Діткам від 4 років можна використовувати нагадування - наклейте на палець лейкопластир.

7) Розкажіть дитині фокус - смоктати можна і просто язик, без участі пальця!

 

Бажаємо вам швидко і ефективно позбутися цієї шкідливої звички!

Ми хотіли б дізнатись Вашу думку стосовно продукції ТМ BELLA BABY HAPPY, якою Ви користуєтесь вдома. Інформацію, одержану в ході опитування, ми хочемо використати для вдосконалення наших продуктів та більш повного задоволення Ваших очікувань

Зворотній зв’язок

Контакти


02002, м.Київ вул. Панельна, 5. ТОВ "Белла-Трейд"