Як навчити дитину не перебивати дорослих?

Наші діти за своєю природою дуже нетерплячі, прямі і безпосередні. Їм частенько важко почекати, поки дорослі закінчать бесіду. І коли дитя хоче щось сказати, то увесь світ має зачекати. Як навчити дитину елементарним правилам поведінки під час розмови, які прийоми застосувати, не кажучи: «Почекай!», «Помовчи!», «Не перебивай!»? Розповімо далі у нашій статті.

Усім батькам, мабуть, знайома ситуація, коли ваша крихітка смикає вас за рукав під час розмови, перебиваючи на півслові. Малюка просто розпирає щось сказати чи розповісти в цю ж секунду, незалежно від того, розмовляємо ми з кимось чи просто зайняті. Прийшло щось на думку, захотілося чогось – це треба одразу озвучити. Жодні вмовляння почекати не спрацьовують. Прохання не перебивати тримаються в дитячій пам’яті не більше 5 хвилин. І знову перебивання маленького базіки. Що ж робити, як навчити дитину гарним манерам?

Як ми радіємо, коли маля промовляє перші слова, потім зв’язує їх у речення – дитина навчилася розмовляти. Значить, з цим проблем немає. І ось тепер варто навчити її риториці: що, як, і коли говорити, і коли дати таку можливість іншим та не перебивати їх.

Але спочатку дорослим варто задуматися, чому дитина себе так поводить, можливо цьому є якісь причини і пояснення?

Одна з причин такої поведінки – не усвідомлення малюками того, що батьки можуть бути зайняті. Крім того, дитина дуже часто не знає, як себе правильно поводити. Вона:

●        хоче, як і звичайно, бути в центрі уваги, до якої звикла;

●        не навчена слухати;

●        недоотримує батьківського піклування.

Найчастіше прояв нетерплячості характерний для дітей, що мають підвищене нервове напруження, і може бути одним із проявів гіперактивності.

Щоб цього уникнути, привчайте малюка до ввічливої моделі спілкування змалку. Найперше – самі уважно слухайте дитину і поважайте її думку.

Розмовляйте з дітьми так, як би ви хотіли, щоб вони говорили з вами. Заохочуйте дітей ділитися своїми думками, історіями та ідеями. Під час розповіді намагайтеся не перебивати і не виправляти, уважно дослухайте до кінця.

Проте, іноді, трапляється ситуація, за якої ми вимушені перебити розповідь дитини. Перебивайте дбайливо, щоб дитина навчилась робити так само. Ми можемо сказати: "Вибач", "Перепрошую", тощо. 

А ще вчіть малечу чекати своєї черги в розмові щодня, в домашній обстановці – коли всі разом вечеряєте, чи, коли розмовляєте по телефону. Наприклад, перед тим, як зателефонувати комусь, скажіть: «Зараз я порозмовляю по телефону. Мене не можна буде турбувати. Але це ненадовго - стрілочка годинника дійде лиш до цієї цифри». Варто навчити дитину, що очікування – це також важливо. Пояснюйте малюку, що зараз ви будете зайняті, та обов’язково приділите йому увагу, як тільки завершите справу.

Не забувайте враховувати і вік малюка: 5-7 хвилин очікування для дворічної крихітки — це межа. Якщо 

стримати активного малюка важко, під час своєї бесіди підтримуйте з ним зоровий і тактильний контакт, посміхайтесь, погладжуючи дитину час від часу на підтвердження того, що ви пам'ятаєте про неї.

Блогер Елісон Хендрикс — мама двох дітей винайшла «Правило неперебивання». Суть його наступна: якщо дитина хоче щось сказати, а мама в цей час розмовляє з кимось іншим, вона повинна підійти і покласти свою руку на руку або плече мами. Коли мама кладе свою руку зверху, це означає, що вона «почула» малюка і постарається якомога швидше приділити йому увагу. Підтримуючи зоровий чи тактильний контакт, дорослий дає зрозуміти, що він ставиться з повагою до малюка, не залишаючи його без уваги. Це так просто! Всього кілька секунд, поки мама закінчить своє речення, після чого вся увага – дитині!

Не забуваймо, що бесіда — не тільки спосіб донести інформацію, але і можливість самовираження. Не позбавляйте цієї можливості свого малюка.

Та не варто чекати того, що діти, зрозумівши усі тонкощі вихованої бесіди, постійно будуть добре себе вести та ніколи не перебиватимуть.  Необхідно запастися терпінням і кожен раз, коли дитина перебиває, тактовно нагадувати про культуру спілкування. У вас все вийде!

Ми хотіли б дізнатись Вашу думку стосовно продукції ТМ BELLA BABY HAPPY, якою Ви користуєтесь вдома. Інформацію, одержану в ході опитування, ми хочемо використати для вдосконалення наших продуктів та більш повного задоволення Ваших очікувань

Зворотній зв’язок





Контакти


02002, м.Київ вул. Панельна, 5. ТОВ "Белла-Трейд"