Наші пернаті друзі

Ще з самого раннього дитинства малюків потрібно привчати любити навколишній світ і жити в гармонії з ним, вчити співпереживати і співчувати. Ми розповімо, чим, коли і як підгодовувати птахів під час сильних снігопадів і морозів, адже вуличні пташки не менш, ніж домашні залежать від людини.

 

Як же приємно спостерігати, що багато мам і їх дітки все частіше і частіше почали підгодовувати вуличних птахів. І як же боляче спостерігати, коли навіть така добра справа згубно впливає на здоров'я і без того ослаблених птахів. Які ж основні помилки? Що можна пропонувати нашим пернатим вихованцям?

 

Помилка №1. Острах пернатих «переносників мільярда смертельних хвороб».

Дійсно, птахи можуть переносити до 90 різних збудників, таких як пташиний грип, сальмонельоз, туберкульоз, гістоплазмоз, торулоз, орнітоз, енцефаліт і токсоплазмоз. Однак заразитися від вуличних птахів досить складно, тому випадки захворювання або поодинокі, або зовсім не зареєстровані. Заразитися від вуличної птиці можна лише в тому випадку, якщо ви вип'єте сирими їхні яйця, з'їсте бідолаху або її екскременти. Таким чином, дотримуючись елементарних правил гігієни, тих же, що і після відвідування громадського транспорту, ви цілком і повністю узабезпечите і себе, і своїх рідних від будь-яких хвороб.

Годувати птахів можна і потрібно, використовуючи встановлені годівниці або кидаючи їжу на асфальт.

А ось годувати диких птахів з рук ми вам не радимо, грунтуючись все на тих же правилах гігієни і безпеки. І обов'язково поясніть дитині ці правила поведінки, вуличних птахів неможна брати в руки (ловити), обіймати і «давати цьоооом».

 

Помилка №2. «Годувати раз у п'ятирічку», або «Ми відповідаємо за тих, кого приручили».

Якщо ви почали підгодовувати птахів, робити це потрібно регулярно. У птахів дуже швидкий метаболізм, тому кілька днів без їжі - це вірна загибель. А вони будуть сидіти і чекати вас, визирати, прилітати до порожніх годівниць і клювати мерзлий засохлий хліб. Так, наприклад, в зимовий час гине до 90% синиць, в середньому з десяти зимуючих птахів весну зустрінуть тільки три.

Годувати пернатих друзів краще під час ранкової прогулянки з малюком, приблизно в один і той самий час, на одному і тому ж місці. Це може стати хорошим сімейним ритуалом і мотивувати малюка скоріше завершити домашні справи, легко одягнути зимовий комбінезон і бігти на прогулянку. А вже скільки радості буде, коли мама дозволить самому кидати зерна і годувати голодних непосид!

 

Помилка №3. Підгодовувати птахів потрібно відповідно до їх виду і природних потреб.

Наприклад, синички, сойки і сороки віддають перевагу несолоному (і це важливо!) салу і м'ясу; горобці, голуби і щиглики - любителі злаків (просо, овес, ячмінь) і насіння соняшника. Вони не люблять пшоно і пліснявий хліб, як багато хто думає. Крім того, чорний хліб провокує бродіння в шлунку, і часто призводить до харчових розладів і навіть загибелі пернатих.

Сушені ягоди горобини і глоду залучають снігурів і омелюхи. А такі вранові, як грак, галка, ворона і ворон будуть вдячні вам за волоський горіх або шматочок м'яса.

 

Голодні вуличні птахи будуть вам дуже вдячні за їжу і ласощі! А малюк поступово навчиться співпереживати і співчувати, допомагати своєму ближньому в скрутну хвилину.

Ми хотіли б дізнатись Вашу думку стосовно продукції ТМ BELLA BABY HAPPY, якою Ви користуєтесь вдома. Інформацію, одержану в ході опитування, ми хочемо використати для вдосконалення наших продуктів та більш повного задоволення Ваших очікувань

Зворотній зв’язок

Контакти


02002, м.Київ вул. Панельна, 5. ТОВ "Белла-Трейд"