Не ангел, або перша криза

Кусається, щипається, б'ється, махає руками і тупотить - що це? Перехідний період, процес становлення особистості, перевірка кордонів дозволеності або просто шкідлива звичка? Непоправних ситуацій не буває!

 

Спочатку молодим батькам дошкуляють дитячі коліки, потім повільно і болісно зростаючі зуби, вони чекають - ось-ось настане один рік і стане набагато легше! З коліками і зубами - можливо, але найцікавіше тільки починається. Найскладніші періоди (і для батьків, і для малюків) наступають в періоди активного росту і розвитку крихітки – на кордонах 1, 3 і 6 років. Ці перехідні періоди нагадують фонтан емоцій і здається, що цьому примхливому деспотизму не буде кінця краю.

 

«Криза 1 року» починається у всіх діток в різний час, але переважно в період від 9 до 18 місяців. Пов'язані вони, перш за все, з освоєнням простору в вертикальному положенні - дитя навчилося ходити. Саме після року більшість діток розуміють, що можуть йти самі, куди захочуть, а не туди, куди понесуть. Якщо щось не подобається - можна вирвати руку і втекти від мами, виплюнути кашу на білосніжну футболку, можна вщипнути кривдника. Саме в цей період малюк почуває незалежність від мами, з'являються перші завзятість і непослух, відмова робити звичні речі, примхливість і навіть агресія. З одного боку – це перевірка кордонів дозволеності: «А так можна? А ось так? А якщо я сильніше ткну пальцем мамі в око, вона мені щось скаже?» З іншого боку, дитина дійсно прагне стати самостійною, вимагаючи більшої свободи.

 

Малюка необхідно зрозуміти, зараз він проходить фазу активного освоєння світу. Спробувати на зуб палицю на вулиці або землю з вазона – це стандартна ситуація. А чому не можна? Він спостерігає, вивчає, вчиться. І раптом лунає грізне «не можна!», «не чіпай!».

Крихітка не розуміє причину, чому «не можна», плаче, вередує, показує усіма доступними засобами свої бажання. Адже малюк всього лишень ще не вміє добре говорити, щоб коректніше висловити своє незадоволення.

Але хороша новина в тому, що криза – це не погано. Криза – це невід'ємний етап розвитку крихітки, після якого він підніметься на нову сходинку розвитку і самостійності.

 

Що ж робити?

1. Почніть з себе: не нервуйте, не кричіть на дитину і не кажіть йому грубі слова. На різкі неправильні дії з його боку реагуйте спокійно, але суворо. Пояснюйте, що «так робити не можна», «мамі/татові/другові так боляче». І пояснюйте, пояснюйте, пояснюйте...

2. Дайте дитині більший простір для ігор. Не поспішайте забирати речі, не призначені для ігор (просто заздалегідь сховайте крихкі, гострі і дорогі речі).

3. Пропонуйте нові захоплюючі заняття, дитина повинна бути постійно чимось зайнята. Для виплеску агресії можна змагатися подушками або повітряними кульками, активно грати з м'ячем.

4. Не починайте потурати всім примхам крихти і надмірно балувати його. Адже криза мине, а ось примхи залишаться.

5. Будьте поруч з крихіткою, якщо він не хоче вас відпускати. Відкладіть усі справи, обійміть його і заспокойте. Адже для нього немає нікого важливіше вас.

 

Терпіння вам, дорогі батьки! Будь-яка криза рано чи пізно закінчиться, і в пам'яті залишаться тільки світлі і радісні моменти!

Ми хотіли б дізнатись Вашу думку стосовно продукції ТМ BELLA BABY HAPPY, якою Ви користуєтесь вдома. Інформацію, одержану в ході опитування, ми хочемо використати для вдосконалення наших продуктів та більш повного задоволення Ваших очікувань

Зворотній зв’язок

Контакти


02002, м.Київ вул. Панельна, 5. ТОВ "Белла-Трейд"