Повзання як важливий етап дорослішання

Майже всі малюки на шляху дорослішання проходять етап повзання. Адже це новий навик, який допоможе в подальшому зробити перший самостійний крок. Хоча іноді трапляється, що дитина одразу починає ходити або повзає у незвичний спосіб. Чи насправді так важливо вміти повзати? Давайте поговоримо.

Перші півроку ваша крихітка стрімко зростає – набирає вагу та сантиметри у зрості, активно розвивається: починає піднімати голівку, вчиться перевертатися і, приблизно у 6-7 місяців, починає самостійно сідати.

Наступний етап у фізичному розвитку малюка – повзання, один з видів самостійного пересування.

Користь від повзання. Доведено, що повзаючи, дитина розвивається фізично. Скоординовані рухи рук і ніг вдосконалюють опорно-руховий апарат і увесь організм дитини, в тому числі нервову систему та мозок. Про позитивний вплив повзання говорять не лише медики. Психологи відзначають, що під час такого пересування розвиваються розумові здібності – малюк починає мислити, куди й навіщо йому повзти. Він усвідомлює, що може переміщуватися з місця на місце, дістати бажану іграшку, тобто вчиться приймати самостійно рішення. Відпустивши малюка на підлогу, можна значно прискорити процес розвитку інтелекту.

Повзання вчить фокусувати погляд на ближніх предметах – розвивається ближній зір. Також розвивається дрібна моторика, оскільки дитина має більше простору для дослідження ручками дрібних деталей. Постійний контакт рученят з різною поверхнею діє як масаж, що також корисно. А ще – це ліки від підвищеного тонусу. Повзання є підготовкою до ходьби – малюк зміцнює м'язи, щоб підтримувати тулуб вертикально.

Від яких же факторів залежить вміння повзати?

Все це рано чи пізно підштовхне малюка до активних дій.

Що заважає дітям повзати?

Чи всі дітки повзають? Ні, звичайно. Не варто турбуватися, якщо минули всі терміни, а ваша крихітка так і не поповзла. Можливо, це відбудеться пізніше, або не відбудеться взагалі, натомість дитина відразу почне вчитися ходити. На сьогодні встановлено, що вміння повзати не є суттєвим показником фізичного розвитку малят. Якщо малюк за іншими віковими показниками ні в чому не відстає від своїх однолітків, і при цьому почувається здоровим та веселим, а ось ставати навколішки чомусь ніяк не хоче, то і хвилюватися 

батькам абсолютно не варто. Такий у нього темперамент. Таке у нього бачення життя. Виявляється, є такі діти, яким для нормального розвитку скелету і мускулатури зовсім не обов'язково проходити етап повзання. І нічого страшного в цьому немає.

Трапляється, що малюк пересувається не так як усі дітки (наприклад, на попі, відштовхуючись ззаду рукою або по-пластунськи) або відразу намагається встати на ноги з сидячого положення – приводів для зайвого хвилювання немає. Головне, що він може і хоче рухатися.

Як навчити малечу повзати? У більшості випадків діти самі здатні освоїти новий навик самостійного пересування. Але допомога батьків у цій нелегкій справі допоможе дитині швидше освоїти нові горизонти, познайомитися зі своїм тілом і його можливостями.

Тільки не змушуйте дитину робити те, що їй не до вподоби. Пам'ятайте, що кожна дитина неповторна і розвивається індивідуально. Тому не хвилюйтеся – на все свій час. І як би не йшов процес розвитку малюка, головне — щоб дитятко було здоровим і відчувало вашу любов та підтримку!

Ми хотіли б дізнатись Вашу думку стосовно продукції ТМ BELLA BABY HAPPY, якою Ви користуєтесь вдома. Інформацію, одержану в ході опитування, ми хочемо використати для вдосконалення наших продуктів та більш повного задоволення Ваших очікувань

Зворотній зв’язок

Контакти


02002, м.Київ вул. Панельна, 5. ТОВ "Белла-Трейд"