Дитина ходить навшпиньки

Малюк почав робити перші кроки – це ж справжня подія! Радості та захопленню батьків немає меж! Та часто поряд зі щасливими емоціями виникає питання: «А що робити, коли дитина замість опанування навичок впевненої ходи, починає ставати навшпиньки?». На перший погляд це дрібниця. Дитина просто опирається на носочки, щоб дотягнутися до якогось предмету, чи розгледіти щось, що знаходиться вище рівня її очей. Але часом малюки починають ставати навшпиньки без подібних причин. Як же реагувати батькам: бити на сполох і бігти до лікаря чи чекати, поки ходіння навшпиньках пройде саме по собі. І чи можна навчити дитину ступати правильно? Давайте поговоримо.

Особливість деяких діток ходити на пальчиках інколи називають «ходою балерини». І така хода часто змушує батьків понервувати. На які тільки заходи вони не йдуть, щоб відучити своє чадо від такого ходіння! Одні намагаються зовсім заборонити дитині підніматися на носочки, інші поспішають до лікаря здавати аналізи, шукаючи винне в усьому захворювання. Але якщо абсолютно здоровий малюк ходить навшпиньки, як пояснити таке явище?

Причини можуть бути досить прості. Наприклад, дитина бачить, що її хвалять, бо вона швидко росте, стає великою і дорослою. Природньо, що їй хочеться стати ще більшою та вищою. А тому вона, час від часу, і піднімається на носочки. Буває, що дитина бігає навшпиньки тому, що в ній вирує надлишок невитраченої енергії. Тут малюкові достатньо дати хороше фізичне навантаження, наприклад, тривалі прогулянки на свіжому повітрі, щоб він зміг як слід набігатись. Добре допомагають у таких випадках і заняття плаванням.

Найбільш поширеними та не вартими хвилювання причинами дитячих «перебіжок» на пальчиках є такі:

Найчастіше ходіння навшпиньках не є ознакою будь-якої патології, стверджує Євген Комаровський. Для дітей у віці до 2 років епізодичні спроби ходити на носочках є абсолютною нормою, яка не повинна ні в якій мірі хвилювати маму і тата. Достатньо:

Інколи наслідком того, що дитина ходить на носочках, є використання ходунків (особливо в ранньому віці, до 6 місяців). Про шкоду таких «прогулянок», з точки зору навантаження на незрілий хребет, лікарі розповідають постійно.

Проте є ознаки, що мають насторожити батьків:

1. Малюк навчився ходити правильно, але за деякий час почав ПОСТІЙНО ходити на носочках.
2. Вік дитини більше 3-х років, і вона завжди ходить на пальчиках.
3. Малюка турбує частий чи періодичний біль в п’ятці або литковому м’язі.
4. Відсутність координації рухів стопи при ходьбі.
5. Напруженість м’язів ніг або м’язова слабкість.

Ось тут ваші хвилювання цілком зрозумілі, оскільки такий спосіб ходіння може свідчити про серйозні порушення в розвитку дитячого організму. За таких ознак слід якнайшвидше звернутися до спеціалістів. Адже наслідками невиправленої вчасно ходьби можуть стати неправильна постава, клишоногість та навіть затримка фізичного розвитку. 

 

Хороший лікар завжди уважно оцінить правильність розвитку моторних функцій, надасть своєчасну допомогу малюкові та професійні поради батькам. А спеціальна гімнастика і масаж допоможуть швидко побороти цей недуг!

Ми хотіли б дізнатись Вашу думку стосовно продукції ТМ BELLA BABY HAPPY, якою Ви користуєтесь вдома. Інформацію, одержану в ході опитування, ми хочемо використати для вдосконалення наших продуктів та більш повного задоволення Ваших очікувань

Зворотній зв’язок

Контакти


02002, м.Київ вул. Панельна, 5. ТОВ "Белла-Трейд"