Спільний сон з малюком

Солодкі хвилини нічного грудного вигодовування нерідко закінчуються спільним сном. Що може бути краще: крихітний носик міцно спить і сопе під боком, притискаючись всім тільцем до мами, яка пахне молоком. І все б добре, але 3 кг щастя перетворюються з часом в 15 кг, які люблять спати тільки зірочкою. Як, коли і чи варто організовувати малюкові своє спальне місце?

В даний час серед мам і фахівців-лікарів сформувалися кардинально протилежні точки зору.

 

«За», чи плюси спільного сну

 

1) Цілих дев'ять місяців малюк провів під рідним серцем мами, і після народження він як і раніше відчуває себе частиною єдиного цілого. Він абсолютно не готовий до самостійного життя, шукає захисту, допомогу і підтримку, так чому ж їх не дати? З мамою «під боком» крихітка відчуває себе набагато безпечніше, що важливо для повноцінного розвитку.

2) Для багатьох мам спільний сон – це зручність для повноцінного грудного вигодовування. Непотрібно вставати по 100 разів до дитини, втрачаючи свідомість. Крім того, відчуваючи запах мами, дітки можуть краще спати і рідше прокидатися. Та й гормон пролактин сприяє виробленню молока, якщо мама обіймає свого малюка, вдихає його запах, прикладає до грудей вночі.

3) На думку психологів спільний сон сприяє формуванню духовної близькості з батьками. Під час тісного тілесного контакту також стимулюється розвиток клітин мозку, розвиваються різноманітні соціальні, комунікативні та емоційні навички.

Виглядає все просто ідеально, правда? Якби не кілька «АЛЕ».

 

«Проти» спільного сну

 

1) Науково доведено, що спільний сон в перший місяць життя підвищує ризик раптової смерті новонародженого. Наприклад, батьки можуть випадково придавити малюка, його носик може впертися в батьківську подушку. Що ж робити? Краще, якщо ліжечко малюка буде впритул приставлене ​​до ліжка дорослих – так легше прикласти дитину по першому голодному писку, і спати він буде поруч, але все ж окремо.

2) Багато дорослих відчуває дискомфорт, що неможливо перевернутися, не зачепивши маля, часто не висипаються. Розбитий стан з ранку не несе нічого хорошого і зберігається на весь день.

3) Відсутність близькості мами і тата. Після появи новонародженого в будинку вся увага молодої мами переключається на нове і беззахисне створіння. Ніч – це єдиний час для подружньої пари, коли вони можуть знову побути лише вдвох.

 

Як бачимо, для кожної сім'ї є свій ідеальний спільний сон – кожен вибирає варіант, який зручний особисто для нього і його родини. Якщо спільний сон вже встановився і не викликає неприємні відчуття, всіх все влаштовує, то чому б і ні?

Якщо ж малюк уже досить подорослішав, і ви вирішили «виселити» його з батьківського ліжка, робіть це поступово. Наприклад, поставте ліжечко без бортика і ваше ліжко поруч, щоб у будь-який момент бути біля малюка. Щотижня робіть один крок: поставте бортик, робіть проміжок між ліжками 10-50-100 мм. Бажаємо вам вибрати найкращий варіант нічного сну для вашої родини!

Ми хотіли б дізнатись Вашу думку стосовно продукції ТМ BELLA BABY HAPPY, якою Ви користуєтесь вдома. Інформацію, одержану в ході опитування, ми хочемо використати для вдосконалення наших продуктів та більш повного задоволення Ваших очікувань

Зворотній зв’язок

Контакти


02002, м.Київ вул. Панельна, 5. ТОВ "Белла-Трейд"