До нас прийшла… температура!

Залежно від типу і виду температури, змінюється і спосіб полегшення стану дитини. Чому в одному випадку треба укутати дитини теплою ковдрою, а в іншому випадку роздягнути і посадити його в прохолодну ванну? Як правильно користуватися жарознижувальними засобами для досягнення максимального ефекту?

Ми звикли сприймати температуру як суперницю - намагаємося швидше її усунути, щоб допомогти дорогоцінній крихітці. Насправді, підвищена температура (гіпертермія) - це всього лише захисна реакція організму на інфекцію в організмі. Більшість вірусів гине за високих температур - 38 °-39 °. Саме тому лікарі і рекомендують не збивати невисоку температуру, і дати можливість організму самостійно активізувати свої сили. Тобто, температура - це наш друг і помічник, але тримати її потрібно під контролем.

Отже, правило №1

Температуру до 38,5 ° не збивати (діткам до року, крихіткам з ураженнями ЦНС, пацієнтам з хронічними захворюваннями серця і легенів - до 38 °). Якщо дамо організму боротися самостійно - хвороба триватиме 3 дні, якщо будемо «допомагати щосили» ліками – будемо лікуватися не менше тижня, і можливі ускладнення.

Дуже важливо розрізняти "білу" і "червону" гіпертермію, адже порядок дій не те, що сильно відрізняється, а зовсім протилежний.

"Червона" температура більш сприятлива, вона більш помітна. Мама її легко відчує - дитина "горить", щічки червоні, вся шкіра волога, ручки-ніжки теплі. Дитина продовжує грати, часто не помічає своєї температури. І що важливо - жарознижуючі легко її збивають.

"Біла" температура більш небезпечна, тому що через спазми судин блокується тепловіддача. Тобто дитина "горить", але всередині - перегріваються внутрішні органи і мозок. Шкіра стає білою і мармуровою, з'являється синява, ручки-ніжки холодні. Дитина млява, марить, можливі судоми.

Тому, правило №2

З кожної температурою боремося правильним способом!

При «червоній» гіпертермії необхідно:

1) Забезпечити велику кількість прохолодних напоїв (соки, морси, відвар шипшини, мінеральна вода без газу).

2) Даємо разову дозу жарознижуючого препарату на основі парацетамолу або ібупрофену.

3) Дитину роздягаємо до спіднього, щоб збільшити тепловіддачу і випаровування. Якщо температура не падає - допоможе ванна з водою кімнатної температури.

При «білій» гіпертермії дії інші:

1) Забезпечити велику кількість теплих напоїв (чай з липи, малини, відвар шипшини, трав'яні настої).

2) Розтирання шкіри до почервоніння, на ручки і ніжки одягаємо теплі шкарпетки, рукавиці, вкриваємо ковдрою.

3) Даємо разову дозу жарознижуючого препарату на основі парацетамолу або ібупрофену, а також спазмолітик (він зніме спазм судин). Якщо протягом години температура не впала - викликаємо невідкладну допомогу.

Правило №3

Кожен з жарознижуючих засобів можна використовувати не частіше 4 разів на добу, тобто з перервою не менше 6 годин. Тому при необхідності препарати слід чергувати. Швидше діють ліки у вигляді сиропу. Однак, якщо у дитини є блювота, слід використовувати свічки.

Якщо температура у дитини старше 1 року життя тримається більше трьох днів - обов'язково зверніться до лікаря! Не хворіти у діток, на жаль, не виходить. Тому нехай хворіють менше і легше. А вам, дорогі батьки, сил і терпіння пережити цей непростий, але короткий період.

Ми хотіли б дізнатись Вашу думку стосовно продукції ТМ BELLA BABY HAPPY, якою Ви користуєтесь вдома. Інформацію, одержану в ході опитування, ми хочемо використати для вдосконалення наших продуктів та більш повного задоволення Ваших очікувань

Зворотній зв’язок

Контакти


02002, м.Київ вул. Панельна, 5. ТОВ "Белла-Трейд"