Вчимо дитину говорити: від першого слова до першого речення

Приблизно у 6-8 місяців дітки починають вимовляти повторювані звуки приголосних, такі як «ма-ма», «ба-ба», «ді-ді» чи інші. А щоб дитина швидше навчилася говорити, потрібні систематичні заняття. Навчання має проходити у формі гри чи просто під час повсякденних справ. Постійна розмова з малюком, озвучування своїх дій чи розглядання книжечок обов’язково доповнюватимуть «словничок» вашого малюка новими словами та фразами.

З яким хвилюванням і трепетом чекаємо ми на перше слово рідного сонечка! Гордість і радість переповнює нас, коли маля промовить таке заповітне «мама» чи «тато». Звичайно, кожна мати навіть по звуках та інтонації плачу може визначити, чого хоче її дитина, але мовлення значно полегшить процес комунікації.

Фахівці вважають, що стимулювати мовний розвиток можна ще в утробі, часто розмовляючи і слухаючи класичну музику з іще не народженою крихіткою. Дитинка вже звикає до голосу мами, а з’явившись на світ, швидко впізнає його.

В животику у мами дитині про свої потреби говорити не потрібно, материнський організм сам визначає їх. Після народження все по-іншому, немовля вчиться самостійно повідомляти про свої потреби і почуття за допомогою плачу і крику. Це і є початок розвитку мовлення.

Не опинившись у воді, не навчишся плавати. Так само неможливо навчитися говорити, якщо маля не чутиме людську мову. Треба показувати, як рухаються губи під час розмови. Обов’язково змінюйте тембр голосу, інтонацію, тон, гучність. Так дитині цікавіше й легше буде запам’ятовувати та вивчати нові слова, демонструвати свої емоції.

Розмовляючи з малюком, слід дивитися на нього, спостерігати і помічати його реакцію. Дитина повинна бачити обличчя того, хто говорить. Варто частіше показувати картинки предметів або самі предмети, що були названі.

Потрібно частіше повторювати нове слово протягом декількох днів, поки воно не запам’ятається, і малюк не почне його правильно вимовляти. Він може вимовляти спочатку тільки склад, а потім вже ціле слово.

Спілкуючись, частіше ставте питання, навіть якщо крихітка поки не може розгорнуто відповісти. Можливо, в якості відповіді він буде використовувати спочатку тільки жести. Згодом навчиться правильно й точно висловлювати свої думки.

У розвитку мовлення велику роль відіграє читання книжок. Тому читайте дитині кожного дня! Так ви познайомите її з новими словами та поняттями, а ще активно стимулюватиметься й розвиватиметься уява. Пізніше малюк зацікавиться й самостійним читанням. А вам варто всіляко заохочувати це бажання.

Співайте для дитини і разом з нею! Звуки, що гармонійно поєднуються в пісні, приємні на слух, і при повторенні розвивають мовний апарат. Прості пісеньки познайомлять дитину з тональністю і ритмом.

І не забувайте, що всі заняття з дитиною повинні приносити задоволення і проходити у формі цікавої гри!

Ми хотіли б дізнатись Вашу думку стосовно продукції ТМ BELLA BABY HAPPY, якою Ви користуєтесь вдома. Інформацію, одержану в ході опитування, ми хочемо використати для вдосконалення наших продуктів та більш повного задоволення Ваших очікувань

Зворотній зв’язок





Контакти


02002, м.Київ вул. Панельна, 5. ТОВ "Белла-Трейд"