Чи настільки страшний вовк, як його малюють? Поговоримо про вітрянку?

Вітряна віспа (вона ж – вітрянка) – гостре вірусне захворювання, що найчастіше зустрічається в дитячому віці, передається повітряно-крапельним шляхом. Малюки частіше за все “приносять” інфекцію з дитячих навчальних закладів. Ставлення до цього захворювання у батьків двояке: одні його бояться, як вогню, інші, навпаки, сприймають спокійно. Тому давайте розглянемо, які симптоми цієї хвороби, чи потрібна ізоляція хворого, та в якому віці краще перехворіти?

Час летить непомітно, і не за горами вже знайомство малюка з садочком. А там, звичайно ж, соціалізація, багатогранний розвиток, нові друзі і … хвороби. І, найчастіше, саме в садочку дітки зустрічаються з найпоширенішою дитячою інфекційною хворобою – вітрянкою. Що ж робити, коли ваша дитина захворіла на вітряну віспу?

По-перше – не панікувати, по-друге – звернутися до лікаря. А потім запастися терпінням. Так, так! Це саме той випадок, коли дитину потрібно огорнути… не ковдрою, а саме турботою. Існує думка, що краще перехворіти на вітрянку в дитинстві, оскільки в дорослому віці хвороба переноситься важче.

Які ж симптоми цього захворювання:

Хвороба у діток протікає по-різному: у когось з високою температурою, у когось взагалі без неї. Та найбільшою проблемою захворювання є свербіж ділянок на тілі, де є висипання. Ось тут батькам і доведеться прикласти неймовірних зусиль, щоб дитя не розчісувало їх. Бо від цього:

Вслідкувати і справді вкрай важко. Та просте підрізання нігтиків вбереже ваше чадо від нових висипів та потрапляння інфекції у розчесані ранки. На ніч можна одягати бавовняні рукавички, бо маля і крізь сон може чесатися. Вдень – відволікати іграми, почитати книжку, влаштувати концерт чи театр, якщо дитина себе добре почуває. При потребі лікар порадить ліки, що заспокоюють свербіж.

Чи можна купати? Думок стосовно цього питання багато. Хтось категорично «проти», а хтось не бачить тут нічого поганого. Відомий дитячий педіатр Є.Комаровський при рясному потовиділенні рекомендує прохолодний душ або ванну. Просушувати тіло слід промокальними і легкими рухами за допомогою чистого м’якого рушника.

Важливо змінювати одяг кілька разів на день. Не потрібно ретельно кутати дитину, адже поява поту загрожує посиленню свербежу. Одяг повинен бути легким, але, водночас, теплим. Не варто забувати про провітрювання кімнат і користь від свіжого повітря.

Як відомо, хвороба передається повітряно-крапельним шляхом. Тож багатьох батьків цікавить, чи можна з дитям гуляти в період хвороби? Малюк передає інфекцію за два дні до появи перших висипань, а після останніх прищиків – ще протягом 5 днів. Тому, звісно, найкраще в цей період – домашній карантин із частими провітрюваннями кімнати. Але, якщо сил та терпіння всидіти стільки часу вдома немає, за умови відсутності температури та доброму самопочутті дитини, можна прогулятися у віддалених від дитячих майданчиків місцях.

Зелений колір шкіри, чи все ж обійдемося без зеленки? Знову звернемося до лікаря Комаровського: «…вона НЕ лікує». Змащування пухирців зеленкою при вітряній віспі має скоріше заспокійливу дію для мами. Хоча й відомі факти використання зеленки як ідентифікатора для визначення періоду заразності дитини. Змащуючи нові висипання, батьки бачать, коли вони перестають з’являтися. Ну і зеленка, звісно ж, чудово дезінфікує ранки.

 

Отже, вітрянка, як бачимо, не є страшним та надскладним захворюванням. Головне – чітко виконувати всі рекомендації лікаря та дотримуватись особистої гігієни.

І, насамкінець – приємне: у людини, що один раз вже перехворіла вітрянкою, виробляється стійкий імунітет до хвороби. Вдруге ніхто, як правило, не хворіє!

Ми хотіли б дізнатись Вашу думку стосовно продукції ТМ BELLA BABY HAPPY, якою Ви користуєтесь вдома. Інформацію, одержану в ході опитування, ми хочемо використати для вдосконалення наших продуктів та більш повного задоволення Ваших очікувань

Зворотній зв’язок

Контакти


02002, м.Київ вул. Панельна, 5. ТОВ "Белла-Трейд"