Виховання малюка до року

Народна мудрість: виховуйте дітей, поки ті поміщаються поперек ліжка, – відома багатьом із нас. Суть її – не варто чекати, поки малюк стане досить дорослим, важливо процес виховання розпочинати до року, коли дитя, як губка, вбирає нову інформацію, активно розвивається, адаптується до світу, до людей. Бо ж за якихось дванадцять місяців, ваш іще нещодавно маленький згорточок освоює безліч навичок: навчиться посміхатися, впізнавати голос та обличчя рідних, вперше вимовить найпростіші звуки, а, незабаром, і перші слова. Що ж важливого ми можемо закласти у цей період, які «зерна» посіяти у вихованні крихітки, щоб в подальшому вони проросли та дали багатий «урожай» знань та вмінь? Спробуємо розібратися.

Виховання діток до року – процес захоплюючий і дуже відповідальний. Хибно вважати, що достатньо лише правильно організувати режим і забезпечити належний догляд. Це ще далеко не все. Виховання дитини до року є дуже важливим для подальшого розвитку малюка: у цей період формуються його звички, особливості характеру. Умовно виховання дітей до року можна поділити на чотири етапи.

Перший етап
У перші три місяці після народження найважливіше – організувати малюку достатнє харчування через певні проміжки часу для надбавки у вазі. Це виробить звичку правильного режиму харчування – ось і перша маленька цеглинка у фундамент здорового способу життя.

Проводьте усі процедури, що стосуються особистої гігієни малюка з усмішкою, лагідно. Це обов’язково, у майбутньому, виробить звичку стежити за собою самостійно.

Для встановлення емоційного і тактильного контакту з дитиною необхідно якомога частіше брати її на руки, погладжувати та лагідно розмовляти з нею.

Малюк вчиться подавати різні звуки, звикає до голосу матусі, тому так важливо «воркувати» з вашою малечею, використовуючи різні інтонації.

Другий етап

З трьох місяців до шести у вашої крихітки відбувається найактивніший сенсорний розвиток. Важливим компонентом виховання і розвитку дитини в цей період стануть різноманітні ігри, спрямовані на розвиток слухового, зорового і тактильного сприйняття.

Продумайте свій ритуал підготовки до сну для того, щоб виробити у дитини здатність встановлювати прості причинно-наслідкові зв’язки. На цьому етапі малюк починає встановлювати найпростіший зв’язок між своїми діями та кінцевим результатом. Наприклад, якщо заплакати, то дорослі візьмуть на руки.

Під час спілкування дивіться малюку в очі, намагайтесь зловити його погляд, усміхайтесь, та розмовляйте з ним. Кличте крихітку по імені, коментуйте усі дії, які ви виконуєте разом.

Третій етап

З 6 до 9 місяців дітки  стають досить активними: вони сідають, повзають, вчаться підійматися на ніжки, а деякі вже роблять перші спроби ходити. Саме час починати фізичне виховання. Щоранку робіть з малюком зарядку: присідайте, масажуйте ніжки на масажному коврику під час ходьби та інші. Це дозволить зміцнити малюка фізично.

Починаємо привчати дитину до горщика.  Обов'язково висаджуйте на горщик після сну і після їжі, а також перед прогулянкою і після неї, та ласкаво хваліть, якщо все вийшло. Через деякий час вона зрозуміє, навіщо ви це робите і почне проситися сама.

Одночасно розвивайте звичку до чистоти – мийте разом ручки перед їжею, умивайтеся після сну та перед сном. Коли ви змінюєте брудний одяг, пояснюйте дитині навіщо ви це робите: розкажіть, що брудним ходити негарно і неприємно, тому зараз ви переодягнете її в чистеньке.

Ну і, звичайно ж, ігри! Вони дуже важливі в цей період. Розвиток дитини відбувається саме через гру. Зацікавте маля іграшками, показуйте, яким чином вони працюють: м'ячик котиться, дзига крутиться. А після гри – позбирайте іграшки разом до коробки.

Четвертий етап

З 9 до 12 місяців дитина вчиться вимовляти перші слова і самостійно ходити. Тому спільні прогулянки з цікавими розповідями точно сподобаються вашому малюку. Cтимулюйте маля повторювати інтонацію мови дорослого, відтворювати нові почуті звуки та склади, робити танцювальні рухи під веселу ритмічну музику.

Дуже важливо стимулювати пізнавальну активність вашої крихітки: відшукати якийсь предмет, виконувати прості дії: «Помахай ручкою», «Покажи де носик?», та ін.

Цей етап характеризується чіткою наявністю прихильності малюка до певної людини, яка стає все більш потрібною та незамінною. Так малюк виявляє прихильність до батьків, до улюблених іграшок та їжі, може відмовлятися від чогось нового і вередувати. Дитина вчиться розрізняти поняття добре та погано. Тому, не забувайте, для дитини ви зараз єдиний приклад для наслідування, більшість з того, що вона вміє та робить – це результат спостереження за вами.

І дуже важливо, щоб у процесі виховання малюка до року активну участь брали і мама, і тато – це неймовірно важливі складові повноцінного розвитку крихітки. Бо ж саме в цей період у дитини виробляються стійкі сімейні цінності, формується уявлення про людей та навколишній  світ.

Ми хотіли б дізнатись Вашу думку стосовно продукції ТМ BELLA BABY HAPPY, якою Ви користуєтесь вдома. Інформацію, одержану в ході опитування, ми хочемо використати для вдосконалення наших продуктів та більш повного задоволення Ваших очікувань

Зворотній зв’язок

Контакти


02002, м.Київ вул. Панельна, 5. ТОВ "Белла-Трейд"