Засинаємо самі

Вже починаючи з 6 місяців дитина фізіологічно готова самостійно засинати в своєму ліжечку і спокійно спати до ранку. Чому ж на практиці все не так? Як це можна виправити?

Спокійний і тривалий нічний сон без регулярних підкачуваннь, танців і пісень - це не вигадка! Таке дійсно існує в сім'ях, де дитина сама лягає в ліжечко і засинає. Вся справа в тому, що сон новонароджених і дітей перших кількох років життя складається з швидких і глибоких фаз, які змінюються кожні 40-50 хвилин. Якщо ж дитина засинає на руках, на маминих грудях, з соскою в роті - йому потрібні ці атрибути і при переході між фазами. Тобто, через кожні 40-50 хвилин дитина прокидається перевірити, чи є вони на місці (втім, як і дорослі!), але заснути сам не може і кличе маму на допомогу. Як пише Світлана Бернард, автор книги-бестселера "100 простих способів вкласти дитину спати": "А ви спробуйте міцно заснути, якщо знаєте, що як тільки заплющите очі, хтось намагатиметься стягнути у вас ковдру!"

В нас є для вас гарна новина: малюка будь-якого віку можна привчити лягати і засипати самостійно. Але найлегше працювати з дітками від 1,5 до 3 місяців. Чим старша дитина, тим складніше. Але нічого неможливого немає.

Отже, що ж робити? Для початку вивчити і постаратися впровадити в устрій свого сімейного життя і виховний процес наступні рекомендації:
1. На час відходу до сну дитина повинна бути втомленою, набіганою, настрибаною і т.д. Цьому добре сприяють тривалі прогулянки на свіжому повітрі. Чим активніше малюк проводить час і скидає зайву енергію, тим простіше пройде вечірнє засинання.
2. Важливо не затягнути час укладання - малюкові потрібен режим. Якщо дитина «перегуляла», можливі вечірні крики й істерики, вкладання може тривати більше години, а сама ніч буде неспокійною.
3. Вечірній ритуал обов'язковий: вечірнє купання, легкий масаж, читання книги, чистка зубів, колискова, мамин поцілунок - в кожній родині він може бути свій.
4. Правило трьох «Т»: тиша (популярністю у мам користуються додатки з «білим шумом»), темрява (допускається нічник), температура (21-24 градуси).
5. Багатьом малюкам допомагає заснути улюблена іграшка, вона дарує розслаблення і спокій. Крім того, вона допоможе малюкові відчути себе затишніше в новому і незнайомому місці під час подорожі.
Метод "залишити дитину прокричатись", спасибі, пішов давно в минуле. У даній ситуації ми рекомендуємо наступний план дій:
1. Підготуйте ліжечко. Використовуйте хитрі виверти: поспіть на простирадлі дитини, щоб вона набула вашого запаху, покладіть в ліжечко свою вдівану футболку.
2. Підготуйте малюка. Почніть нове знайомство з ліжечком: кладіть туди дитину на 3-10 хвилин по кілька разів на день, і нехай ці хвилини будуть сповнені позитиву. Можна співати пісеньки, укладати спати іграшки, "грати в ку-ку". Нехай у дитини закріпляться тільки позитивні асоціації з ліжечком.
3. Переїжджайте раз і назавжди. Перші кілька днів побудьте поряд з малюком, поки він засинає - погладьте його по спинці, заспівайте колискову.
Через деякий час спробуйте вийти з кімнати до того, як малюк засне. Тут головне наполегливість і послідовність. Якщо ви ще годуєте маля грудьми, то не годуйте його в своєму ліжку, щоб не заснути. Інакше дитині буде складно зрозуміти, чому він іноді спить з вами, а іноді ні.
Спокійної вам ночі і солодких снів!

Ми хотіли б дізнатись Вашу думку стосовно продукції ТМ BELLA BABY HAPPY, якою Ви користуєтесь вдома. Інформацію, одержану в ході опитування, ми хочемо використати для вдосконалення наших продуктів та більш повного задоволення Ваших очікувань

Зворотній зв’язок

Контакти


02002, м.Київ вул. Панельна, 5. ТОВ "Белла-Трейд"