Зберегти найцінніше, або як не загубити зір в перші роки життя дитини

Якщо практично всі малюки народжуються зі 100% зором, то чому на огляді окуліста в 3 роки вже багатьом діткам прописують окуляри? Як зберегти максимальну гостроту зору, яка від початку дана дитині природою?

 

«Очі – дзеркало душі», – говорить народна мудрість. А ще додаткове джерело інформації для офтальмологів, адже навіть по очах новонародженого немовляти можна передбачити, чи є у крихітки схильність до розвитку короткозорості. А якщо і мама, і тато «нагороджені» відхиленнями зору, то ймовірність розвитку хвороб органів зору у малюка досить висока. Як же вберегти дитину?

 

Зорова система малюка зовсім не схожа на зорову систему дорослої людини, їй належить ще довгий шлях розвитку і вдосконалення. І тривати він буде аж до 5-6 років! Так, наприклад, всі новонароджені народжуються далекоглядними – їх очне дно на 6 мм коротше, ніж у дорослої людини. До певного віку це вважається нормою, як, втім, і косоокість. Та й навколишній світ здається малюкові не таким вже й прекрасним: контури позбавлені чіткості, кольору обмежуються відтінками сірого. У 2-3 місяці дитина вже бачить чітко, але все ще в двох вимірах – малюк починає тягнутися до предметів ручками. До 6 місяця нарешті рухи рук і очей стають узгодженими, малюк вивчає обличчя і міміку, грає власними ручками і ніжками. Вже з 7 до 12 місяців малюк вчиться оцінювати відстань і форму предметів, поліпшується координація рухів. Як бачимо, перший рік малюка – період найбільш активного розвитку зорової системи! Саме тут і допускаються основні помилки, адже зоровий орган ще дуже слабкий, а на нього припадають колосальні навантаження.

 

Дотримання цих рекомендацій допоможе зберегти зір малюка:

1) Основна умова правильного розвитку зору – освітлення. Вибирайте теплий світловий спектр штучного освітлення в дитячій в якості основного. Холодний спектр підходить тільки для зони ігор і робочого столу. Читайте книги сидячи (а не лежачи в ліжку), при достатньому освітленні.

2) Оформлюйте дитячу кімнату в ніжних природних відтінках, щоб вони не втомлювали дитину. Безумовно потрібні барвисті предмети, картини і малюнки, – але це лише яскраві елементи декору.

3) Малюкові потрібні яскраві кольорові іграшки і брязкальця – вони сприяють розвитку нормального відчуття кольору і гостроти зору. Однак не вішайте брязкальця і ​​гірлянди на коляску і в автокрісло до 6 місяців: в цьому віці малюк не може сфокусувати погляд, коли їде на тремтячому транспорті, він добре бачить тільки яскраві великі предмети, розташовані трохи віддалік. Краще повісити гірлянду з різними кольорами і формами над ліжечком, щоб основні елементи були розташовані на відстані 30 см від животика крихти.

4) Не відкладайте візит до офтальмолога в довгий ящик. 1 місяць – відмінний час для першого походу до лікаря. На даному етапі важливо переконатися, що очі малюка бачать однаково добре, їх рухи узгоджені, і ніщо не заважає подальшому розвитку органів зору. Потім візити необхідно повторити в 6 і 12 місяців.

5) Чим пізніше крихітка "побачить" планшет і телевізор, тим краще. Постійне мерехтіння і зміна картинки дають наднавантаження. Тому офтальмологи радять не показувати мультики до 2 років мінімум. А вже про розвиваючі мультики, як пише виробник 0 +, навіть не варто і думати.

6) Малюкові необхідно повноцінне харчування, яке відповідає його віку. Продукти для гарного зору – чорниця, морква, томати, хурма, шипшина, печінка, яєчний жовток, вершкове масло.

 

Бережіть очі ваших малюків з перших днів життя!

Ми хотіли б дізнатись Вашу думку стосовно продукції ТМ BELLA BABY HAPPY, якою Ви користуєтесь вдома. Інформацію, одержану в ході опитування, ми хочемо використати для вдосконалення наших продуктів та більш повного задоволення Ваших очікувань

Зворотній зв’язок

Контакти


02002, м.Київ вул. Панельна, 5. ТОВ "Белла-Трейд"